News

Eurowizja 2023 odbędzie się w Ukrainie? Minister jest pewny

Eurowizja 2023 odbędzie się w Ukrainie? Minister jest pewny

instagram.com/eurovision

Kurz po Eurowizji 2022 dopiero opadł, a już pojawiają się pytania dotyczące następnej edycji. Wg. tradycji kraj, który wygrywa konkurs, ma prawo zorganizować jego następną edycję. W tym roku zwyciężył ukraiński zespół Kalush Orchestra i tu pojawia się problem, ponieważ Ukraina pozostaje w stanie wojny z Rosją. Chęć ewentualnej pomocy w organizacji Eurowizji 2023, wyraziła Szwecja, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Włochy i Polska.

Eurowizja 2023 w Ukrainie

Tuż po zwycięstwie Ukrainy na Eurowizji 2022, Wołodymir Zełenski zapowiedział, że jego kraj spróbuje podjąć się zorganizowana następnej edycji tego muzycznego konkursu. Wzbudziło to wiele pytań, ponieważ organizacja i zapewnienie bezpieczeństwa podczas tak dużego przedsięwzięcia może okazać się trudne. 

Gdzie Eurowizja 2023? Zełenski o organizacji konkursu w Mariupolu >>

Eurowizja 2023 w Ukrainie? Minister kultury komentuje

Aleksandr Tkachenko, ukraiński minister kultury zapewnia, że w 2023 roku Eurowizja na 100% zostanie zorganizowana w odbudowanym Mariupolu, lub w razie potrzeby, innym ukraińskim mieście. 

Jak podaje portal eurowizja.org, władze Ukrainy otrzymały już specjalną teczkę z dokumentami zawierającymi wymogi dla organizacji Eurowizji 2023. Czy faktycznie się to uda? Tego, gdzie będzie Eurowizja 2023, dowiemy się najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca 2022. 

Przypominamy, że Ukraina organizowała Eurowizję w 2005 i w 2017 roku. 

Eurowizja 2022: Polska i Krystian Ochman - które miejsce, ile punktów >>

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.