Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: zagraniczni internauci reagują na piosenkę Luny. Ma szansę odnieść sukces?

Eurowizja 2024: zagraniczni internauci reagują na piosenkę Luny. Ma szansę odnieść sukces?

fot. youtube: fragment materiału EuroCelso Reactions / Dorota Szulc / Universal Music / youtube: fragment materiału Eurovision Norway

Reklama
Reklama
placeholder

Podczas 68. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja, Polskę reprezentować będzie Luna z piosenką The Tower. Wygrana 24-latki wywołała spore zamieszanie w naszym kraju. Spora część osób nie zgadza się w werdyktem jurorów i twierdzi, że eurowizyjna propozycja Luny nie ma szansy na sukces. Czy zagraniczni internauci mają podobne zdanie?

O wygranej Luny w preselekcjach do Eurowizji 2024 w tym roku zadecydowali jurorzy oraz  sekretarz Komisji Konkursowej. Luna była jednym z ponad 200 kandydatów z Polski i zdobyła  łącznie 34 punkty. Zaledwie 1 punkt mniej zdobyła Justyna Steczkowska, która była zdecydowaną faworytką internautów, z piosenką WITCH-ER Tarohoro, Wielu internautów nie kryje swojego oburzenia punktacją jury i twierdzi, że piosenka Luny nie wpada w ucho, przez co nie zagwarantuje Polsce przejścia do finału Eurowizji. Okazuje się, że zagraniczni fani konkursu mają bardziej optymistycze zdanie na ten temat.

News Eurowizja 2024: kontrowersje wokół preselekcji. Złamany regulamin i… reasumpcja? >>

Eurowizja 2024: co zagraniczni internauci sądzą o piosence Luny?

Po ogłoszeniu wyników polskich preselekcji do Eurowizji 2024 w mediach społecznościowych pojawiło się wiele reakcji na piosenkę The Tower. Propozycję Luny skomentowali między innymi zagraniczni youtuberzy, w tym twórca znany jako wiwibloggs, który - w odróżnieniu od wielu widzów z Polski - docenił oryginalność utworu i pochwalił wygląd teledysku:

Z jednej strony piosenka jest generyczna i bezpieczna. Trochę brzmi jak wesoła piosenka wygenerowana przez sztuczną inteligencję, ale zwraca mają uwagę od strony wizualnej.

Podobne zdanie ma EuroCelso Reactions:

Bardzo przyjemna piosenka. Łatwa do słuchania. Bardzo urzekająca. Lubię jej głos. Struktura utworu jest bardzo zapamiętywalna. Piosenka jest wpadająca w ucho, radiowa, komercyjna. To wszystko, czego potrzebujemy na Eurowizji.

Eurowizja 2024: która będzie Polska? Znamy kolejność występów w półfinałach >>

Piosenka Luny obecnie znajduje się na 20. miejscu w notowaniach bukmacherskich, a najbardziej optymistyczny kurs daje jej 25:1 szans na wygraną. Użytkownicy aplikacji My Eurovision Scoreboard z kolei uznali, że utwór The Tower zasłużył na 12. miejsce na 20 wybranych dotychczas piosenek.Jedna z zagranicznych internautek znana jako Noosh101 mimo to nie ma jednak wątpliwości, że Luna może zająć jeszcze wyższe miejsce:

Mamy tutaj potencjał na Top 5 albo Top 10 na Eurowizji 2024. To nie może poradzić sobie źle. Jest bardzo radiowe. (...) Nie ma tutaj nic, co kojarzy się z polskością. To mój jedyny zarzut. Czy to wpłynie negatywnie na sukces? Naprawdę nie sądzę.

Sukces Lunie wróży również twórca z kanału Eurovision Norway, który uznał, że piosenka The Tower jest najlepszą z dotychczasowych polskich propozycji na Eurowizję:

Mam ciarki na całym ciele. Teledysk jest świetny. Jej głos jest wspaniały. Kocham to! (...) To najlepsza rzecz, jaką Polska kiedykolwiek wysłała na Eurowizję. Prawie się popłakałem.

Choć Shane's Eurovision Review nie wróży Lunie aż tak dużego sukcesu na Eurowizji, również twierdzi, że jej piosenka nie zasłużyła na krytykę:

Czy uważam, że to pewny finalista, jak Ochman dwa lata temu? Nie, ale podobało mi się. (...) To jest dobre. Ludzie muszą się uspokoić.

Myślicie, że Luna odniesie sukces na Eurowizji 2024? 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama