Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: reprezentant Polski wybrany! Kto wygrał preselekcje?

Eurowizja 2024: reprezentant Polski wybrany! Kto wygrał preselekcje?

fot. fot. youtube: Luna / Izabela Zabielska / Marcin Maciejczak / Justyna Steczkowska / Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja 2024 po zeszłorocznej wygranej Loreen będzie miała miejsce w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja. Wyniki polskich preselekcji zostały ogłoszone w poniedziałek 19 lutego. kto będzie reprezentował nasz kraj podczas tegorocznej edycji legendarnego konkursu piosenki?

Tegoroczne preselekcje do Eurowizji odbyły się wewnętrznie, co oznacza, że o wyniku głosowania zadecydowali członkowie specjalnej komisji. W jej składzie znalazło się pięcioosobowe jury oraz sekretarz Komisji Konkursowej. Wszyscy członkowie komisji przyznali notę od 1 do 10 punktów każdej nadesłanej propozycji. Wygrała ta piosenka, która otrzymała najwięcej punktów. W polskich preselekcjach udział wzięło ponad 100 artystów.

Eurowizja 2024: to oni wybrali reprezentanta Polski. Kto był w komisji? >>

Eurowizja 2024: Polska wybrała reprezentanta w konkursie

Polskie preselekcje do Eurowizji 2024 wygrała Luna z piosenką The Tower i to właśnie ona będzie reprezentować nasz kraj podczas nadchodzącej edycji konkursu. 

Luna – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizję 2024? >>

Przypominamy, że Luna była jedną z faworytek internautów do wygrania preselekcji. Poza nią duże szanse według internautów miała też Justyna Steczkowska z piosenką WITCH-ER Tarohoro, tiktokerka Izabela Zabielska z Nowhere to go, Marcin Maciejczak z utworem Midnight Dreamer czy Pan Savyan,z piosenką W kolorku amaretto. 

Cieszycie się, że to Luna pojedzie na Eurowizję?

 

LUNA - The Tower [TELEDYSK]

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama