Reklama
placeholder
News

Luna – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizję 2024?

Luna – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizję 2024?

fot. YouTube/Luna/

Reklama
Reklama
placeholder

Luna będzie reprezentować Polskę w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwecji. Jak się okazało, to właśnie ona pokonała całą konkurencję, czyli m.in. Justynę Steczkowską czy Marcina Maciejczaka. Jaką piosenkę wykona na eurowizyjnej scenie już na początku maja 2024 roku oraz co wiadomo o piosenkarce?

Luna - jak się nazywa i ile ma lat?

Luna, a raczej Aleksandra Katarzyna Wielgomas, urodziła się 28 sierpnia 1999 roku, a więc ma 24 lata. 

Luna - pochodzenie

Piosenkarka pochodzi z Warszawy. Uczyła się w stolicy i okolicach. 

Luna - wykształcenie, kariera

Luna od zawsze interesowała się muzyką, a już w dzieciństwie śpiewała w chórze. Uczęszczała również do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim do klasy skrzypiec. Uczyła się też w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

W 2018 roku nawiązała współpracę z wytwórnią Kayax - stworzoną, jak sama nazwa wskazuje, m.in. przez Kayah - i nagrała w tamtym okresie swój debiutancki utwór Na wzgórzach niepokoju. Wystąpiła na różnych festiwalach np. na popularnym  Pol’n’Rock Festiwal. 24-latka nie tylko śpiewała w operach i teatrach, ale również sprawdziła się w roli aktorki na spektaklach. Luna interesuje się astrologią i naturą, czego ślady można znaleźć w jej twórczości - mówi się, że "przybyła z kosmosu". Jej pseudonim artystyczny związany jest z księżycem oraz jej lunatykowaniem.

Eurowizja 2024: Lunę i Steczkowską dzielił JEDEN punkt? Jak wygląda punktacja preselekcji? >>

Luna - Eurowizja 2024 

Luna zgłosiła swoją piosenkę The Tower jako propozycję na Eurowizję 2024. Utwór wzbudził mieszane uczucia: jedni wróżyli jej sukces, inni uznali, że utwór jest zbyt "monotonny". Nie da się jednak ukryć, że duże grono fanów trzymało za nią kciuki od samego początku.

Luna - partner

Luna nie podała do informacji publicznej, czy jest w związku.

Luna - Instagram

Piosenkarkę można znaleźć na Instagramie pod nazwą @musicofluna.

Eurowizja 2024: preselekcje z PRZECIEKIEM. Polski reprezentant ujawniony za wcześnie >>

Luna - The Tower

Eurowizja 2024 odbędzie się w Szwecji od 7 do 11 maja. Luna wykona w Malmö utwór The Tower. Teledysk do piosenki zobaczycie poniżej.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama