Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: polskie preselekcje dobiegły końca. Kiedy poznamy naszego reprezentanta?

Eurowizja 2024: polskie preselekcje dobiegły końca. Kiedy poznamy naszego reprezentanta?

fot. Facebook: Eurovision Song Contest / Pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja 2024 odbędzie się w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja. Zgłoszenia do polskich preselekcji zostały zamknięte 2 lutego 2024 roku. Okazuje się, że reprezentant naszego kraju został już wybrany. Kiedy dowiemy się, kto z Polski pojedzie na tegoroczną Eurowizję?

W polskich preselekcjach do 68. edycji legendarnego konkursu piosenki Eurowizji udział wzięło ponad 100 artystów. Przypominamy, że w 2024 roku w naszym kraju miały miejsce preselekcje wewnętrzne, co oznacza, że reprezentanta nie wybrali widzowie, a specjalnie powołana komisja składająca się z pięcioosobowego jury oraz sekretarza Komisji Konkursowej. Członkowie komisji przyznali notę od 1 do 10 punktów każdej nadesłanej propozycji, a preselekcje wygrała piosenka, która zdobyła ich najwięcej. Głosowanie zakończyło się w środę 14 lutego 2024 roku. Reprezentant Polski zostanie ogłoszony już niebawem. 

Eurowizja 2024: reprezentant Polski wybrany! Kto wygrał preselekcje? >>

Eurowizja 2024: kiedy reprezentant Polski będzie znany?

Nazwisko naszego reprezentanta na Eurowizji 2024 poznamy w poniedziałek 19 lutego. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że pierwsze nagranie planowego występu reprezentanta Polski musi zostać przygotowane do 11 marca. 

Eurowizja 2024: która będzie Polska? Znamy kolejność występów w półfinałach >>

Przypominamy, że wśród faworytów internautów do reprezentowania naszego kraju podczas Eurowizji 2024 znalazła się między innymi Justyna Steczkowska z piosenką WITCH-ER Tarohoro. Według internautów spore szanse na wygraną ma również Luna, która niedawno zaprezentowała swój utwór pod tytułem Tower. Na liście faworytów znalazła się też tiktokerka Izabela Zabielska, która z kolei zgłosiła do preselekcji piosenkę Nowhere to go. Spore szanse na reprezentowanie naszego kraju według internautów ma również Marcin Maciejczak z utworem Midnight Dreamer oraz Pan Savyan z piosenką  W kolorku amaretto.

Kto Waszym zdaniem powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2024?

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama