Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: preselekcje z PRZECIEKIEM. Polski reprezentant ujawniony za wcześnie

Eurowizja 2024: preselekcje z PRZECIEKIEM. Polski reprezentant ujawniony za wcześnie

fot. youtube: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

W poniedziałek 19 lutego dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2024, która odbędzie się w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja. Na 68. edycję legendarnego konkursu piosenki pojedzie Luna z piosenką The Tower. Okazuje się, że internauci mogli poznać nazwisko polskiej reprezentantki przed oficjalnym ogłoszeniem wyników. Jak do tego doszło?

Wyniki polskich preselekcji na Eurowizję 2024 były znane od 14 lutego. Wtedy został poinformowany o nich zarówno zwycięzca, jak i członkowie jego wytwórni. Organizatorzy Eurowizji zaczęli też planować transmisje na żywo, które odbyły się w dniu ogłoszenia wyników. Jedna z nich zwróciła szczególną uwagę internautów, którzy zauważyli, że znajduje się pod nią nazwisko jednej z kandydatek do wygranej. 

Eurowizja 2024: polska piosenka. Luna i The Tower powalczą w Malmo >>

Eurowizja 2024: preselekcje z PRZECIEKIEM. Krajowy nadawca zaliczył wpadkę

Na kanale krajowego nadawcy i jednocześnie organizatora preselekcji na YouTubie. doszło do wpadki, za sprawą której internauci poznali nazwisko polskiej reprezentantki kilka godzin przed ogłoszeniem wyników w telewizji. W opisie transmisji pod tytułem EUROWIZJA 2024: OGŁASZAMY REPREZENTANTA POLSKI! można było zobaczyć, że w wideo zostanie wykorzystany właśnie zwycięski utwór Luny. 

Luna – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizję 2024? >>

Zanim film na chwile zniknął z kanału krajowego nadawcy, wpadkę zdążyli wyłapać nawet zagraniczni internauci. Niedługo przed ogłoszeniem wyników Luna została wspomniana w wielu komentarzach pod jedną z zaplanowanych transmisji na żywo na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTubie:

To Luna już wiadomo.

To Luna, prawda?

TO LUNA.

Oto jak wyglądał przeciek:

fot. youtube: Bądźmy Razem. TVP

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama