Reklama
placeholder
News

Robot prowadzącym imprezę... Eurowizja Junior 2022 będzie nietypowa

Robot prowadzącym imprezę... Eurowizja Junior 2022 będzie nietypowa

fot. youtube: Junior Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Do zespołu prowadzących Eurowizji Junior 2022, która odbędzie się w stolicy Armenii, czyli Erywaniu, dołączył robot o imieniu Robin. Co o nim wiemy?

Eurowizja 2023 ze zmianami w systemie głosowania. Jak wyglądają nowe zasady? >>

Eurowizja Junior 2022 - robot prowadzącym imprezę

Robot Robin wystąpi na scenie Eurowizji Junior 2022 w roli dodatkowego gospodarza oraz pojawi sie w materiałach, które będą publikowane podczas prób do wydarzenia. Poza robotem wśród gospodarzy 20. Konkursu Piosenki Eurowizji w Erywaniu znaleźli się Iweta Mukuczjan, Garik Papojan i Karina Ignatjan.

Robot Robin został stworzony w Armenii przez specjalistów od AI, czyli sztucznej inteligencji. W 2021 roku został umieszczony przez magazyn Times na liście 100 najlepszych innowacji roku. Robot potrafi generować i dzielić się emocjami. Dotychczas był wykorzystywany zarówno w Armenii, jak i w Stanach Zjednoczonych do wspierania dzieci zmagających się z trudną sytuacją zdrowotną. 

W Eurowizji Junior biorą udział dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Finał 20. edycji konkursu odbędzie się 11 grudnia 2022 roku w Demirczian Arena w Erywaniu. Tegoroczną reprezentantką Polski została Laura Bączkiewicz z piosenką To The Moon. Poza Polską w konkursie wezmą udział następujące kraje: Albania, Armenia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Malta, Portugalia, Serbia, Ukraina, Wielka Brytania oraz Włochy. 

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz – To The Moon w nowej wersji. Zobacz teledysk do polskiej piosenki >>

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda Robot Robin, który poprowadzi Eurowizje Junior w Erywaniu:

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama