Reklama
placeholder
News

Ewa Swoboda ma własną Barbie! Podobna do pierwowzoru?

Ewa Swoboda ma własną Barbie! Podobna do pierwowzoru?

fot. Wikimedia Commons: Beau Dunn / Instagram: @littlerunner

Reklama
Reklama
placeholder

Ewa Swoboda doczekała się własnej Barbie. Lalka inspirowana polską lekkoatletką, która powstała w jednym egzemplarzu i nie będzie dostępna w sprzedaży, znalazła się w kolekcji poświęconej najsłynniejszym sportsmenkom. 

Ewa Swoboda jest halową wicemistrzynią świata na dystansie 60 metrów oraz multimedalistką mistrzostw Europy w biegach na 60 i 100 metrów. Lekkoatletka została utytułowana zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W maju 2024 roku Ewa Swoboda otrzymała kolejne wyróżnienie, które szczególnie ją ucieszyło. Przedstawiciele firmy Mattel docenili jej sukcesy i postanowili uhonorować je niezwykłym prezentem. Barbie Ewy Swobody znalazła się w specjalnej kolekcji składającej się z lalek inspirowanych dziewięcioma zawodniczkami. 

Różowy telefon z klapką od Barbie bez dostępu do internetu? Premiera już latem >>

Ewa Swoboda doczekała się lalki Barbie. Jak wygląda?

Lalka Barbie Ewy Swobody została stworzona z niezwykłą dbałością o szczegóły. Jej producenci nie zapomnieli o charakterystycznym kucyku oraz tatuażach lekkoatletki. Strój lalki również nie jest przypadkowy. Barbie Ewy Swobody ma na sobie strój inspirowany tym, w który była ubrana podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie w 2023 roku. To właśnie wtedy Ewa Swoboda pobiła swój życiowy rekord w biegu na 100 metrów. Przebiegła do mety w zaledwie 10,97 sekund i tym samym ustanowiła drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki kobiet. Poza samą lalką Barbie inspirowaną tym wyścigiem, Ewa Swoboda otrzymała tytuł Barbie Role Model.

Czy Barbie mogłaby być filmem Bollywood? Ten filmik udowadnia, że już nim jest [WIDEO] >>

Ewa Swoboda miała już okazję zobaczyć swoją lalkę Barbie i zapozowała z nią do zdjęć, którymi podzieliła się na swoim profilu na Instagramie. Dołączyła do nich wpis, w którym nie ukrywała, że jest ''przeszczęśliwa'', że została wyróżniona przez producentów Barbie:

Przedstawiam Wam… lalkę Barbie Ewę Swobodę! Jestem przeszczęśliwa, że Barbie doceniła moją historię i wyróżniła mnie obok ośmiu innych niesamowitych sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam własną lalkę Barbie, która wygląda jak ja - jedyny taki egzemplarz na Świecie. Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób. Thank you Barbie!

Nadchodząca kolekcja lalek Barbie jest częścią projektu Dream Gap, czyli akcji od lat organizowanej przez firmę Mattel. Walczy ona z ograniczeniami i stereotypami dotyczącymi płci, które sprawiają, że młode osoby powstrzymują się od osiągnięcia swojego pełnego potencjału. Tegoroczna sportowa odsłona Dream Gap wypada na 65-lecie istnienia marki. Producenci skupili się przede wszystkim na tym, aby przywrócić ludziom wiarę we własne możliwości i zainspirować ich do działania. O kolekcji wypowiedziała się też wicedyrektorka firmy Mattel, Krista Berger:

Nasza marka chce zwrócić uwagę na wpływ sportu na budowanie pewności siebie, ambicji i wzmacniania pozycji wśród następnego pokolenia. Rzucając światło na tych inspirujących sportowców i ich historie, mamy nadzieję utwierdzić przekonanie, że każda młoda dziewczyna zasługuje na możliwość realizowania swoich pasji i przekształcania swoich marzeń w rzeczywistość.

Swoje lalki Barbie otrzymały również  tenisistka Venus Williams, gimnastyczka Rebecca Andrade, piłkarka Mary Fowler, pływaczka Federica Pellegrini, gimnastyczka Alexa Moreno, bokserka Estelle Mossely, paratriathlonistka Susana Rodriguez oraz piłkarka Christine Sinclair.

Lalkę Barbie Ewy Swobody możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama