Reklama
placeholder
News

Masowe kradzieże kont na Facebooku. Uważajcie na takie wiadomości

Masowe kradzieże kont na Facebooku. Uważajcie na takie wiadomości

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Hakerzy podszywają się pod właścicieli Facebooka, czyli przedstawicieli firmy Meta. Na jakie wiadomości powinniście uważać, aby wasze konto nie zostało skradzione?

Hakerzy w ostatnim czasie często podszywają się pod znane firmy, w tym platformy społecznościowe. Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości zawierające linki, a ich treści łudząco przypominają takie, które są czasem wysłane przez prawdziwych przedstawicieli. Tym sposobem hakerzy mogą wykraść nie tylko wasze dane osobowe, ale też pieniądze z waszego konta bankowego. 

Nastolatek zrzucił wielką kulę śnieżną w centrum handlowym w Elblągu. Z 3. piętra [WIDEO] >>

Facebook: jak uniknąć kradzieży konta przez hakerów?

Użytkownicy Facebooka na początku grudnia 2023 roku znaleźli się na celowniku hakerów. Oszuści w ostatnim czasie podszywają się pod firmę Meta, korzytając między innymi z profilu o nazwie Update for Business. Użytkownicy otrzymują zarówno wiadomości na Messengerze, jak i SMS-y informujące o tym, że ich konto na platformie zostanie trwale usunięte, ponieważ na ich profilu znajduje się post, który narusza zasady bezpieczeństwa.

Najpopularniejsze piosenki 2023 roku. Tego Polacy najczęściej słuchali na Spotify >>

Oto treść jednej z wiadomości wysłanej przez hakerów:

Twój profil na Facebooku ma zostać trwale usunięty z powodu postu, który naruszył nasze prawa do znaku towarowego. Podjęliśmy tę decyzję po dokładnym rozważeniu sprawy i zgodnie z naszymi zasadami ochrony własności intelektualnej. Jeśli uważają Państwo, że jest to nieporozumienie, prosimy o złożenie odwołania w celu przywrócenia profilu przed jego usunięciem Facebooka. (...) Jeżeli nie otrzymamy twojego odwołania w ciągu 3 godzin od otrzymania tej wiadomości, nasza decyzja będzie ostateczna.

Pod wiadomością pojawia się link do formularza. Aby uniknąć kradzieży konta na Facebooku przez hakerów, nie należy w niego klikać. Przypominamy, że jeśli to zrobicie, skradziony może zostać nie tylko sam profil, ale też wasze dane osobowe.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama