News

Facebook jednak płatny?! Zmiana na stronie serwisu

Facebook jednak płatny?! Zmiana na stronie serwisu

Fot. Wikimedia Commons/Simon3

Facebook będzie jednak płatny? Na stronie portalu społecznościowego niedawno pojawiła się ważna zmiana.  

Billie Eilish x Bershka: kolekcję kupisz w Polsce >> 

Czy Facebook będzie płatny?

Głównym pomysłodawcą Facebooka jest Mark Zuckerberg. Serwis społecznościowy jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych. Facebook został założony w 2004 roku i nadal korzystają z niego ludzie z całego świata.

Do niedawna, kiedy chcieliśmy zalogować się do Facebooka, na stronie internetowej serwisu mogliśmy przeczytać hasło: To jest (i zawsze będzie) darmowe! Od jakiegoś czasu komunikatu już nie ma. Został on zastąpiony innym, który mówi, że to szybkie i proste. Źródła podają, że do zmiany na stronie Facebooka doszło 7 sierpnia 2019 roku.

O której rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020? >> 

Czy od teraz Facebook będzie płatny? Na razie administracja portalu nie podaje oficjalnych informacji na ten temat. Jednak plotki o tym, że za Facebook będzie trzeba zapłacić pojawiły się już w 2018 roku. Wtedy Mark Zuckerberg miał zapewniać, że „zawsze będzie wersja Facebooka, za którą nie trzeba będzie płacić”. Mówi się, że jego słowa mogą oznaczać, że niedługo będziemy mogli korzystać z dwóch wersji portalu – płatnej lub darmowej.

Jakiś czas temu Facebook testował opcję płatnego dostępu do serwisu na wybranych i zamkniętych grupach. Wtedy zapowiadano, że portal będzie jedynie obserwował reakcje użytkowników na płatne subskrypcje oraz wspierał program rozwijania administracji.

Michele Morrone zagra główną rolę w polskich 50 Twarzach Greya?! >> 

Spekuluje się, że opłata za korzystanie z Facebooka pozwoliłaby użytkownikom wykupienie ich danych osobowych od portalu. Dane nie trafiałyby tym samym do reklamodawców. Dodatkowo opłaty mogłyby usunąć reklamy z serwisu.

Niektóre źródła podają, że zmiana sloganu na stronie głównej Facebooka jest związana z nową dyrektywą Parlamentu Europejskiego, która zakłada, że wymiana danych też jest formą płatności. To oznacza, że Facebook od początku nie był darmowy, a walutą, którą płacą użytkownicy są właśnie ich dane. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj