News

Facebook i Instagram zakazują używania TYCH EMOTIKONEK! Mają seksualny podtekst

Facebook i Instagram zakazują używania TYCH EMOTIKONEK! Mają seksualny podtekst

Fot. Pixabay.com

Facebook i Instagram zakazują używania pewnych emotikonek...  w kontekście seksualnym. O co chodzi? Sprawdźcie, które to emotki, żeby nie zostać zbanowanym!

BTS: Jungkook miał wypadek! „Policja prowadzi śledztwo” >> 

Amerykański dziennik The New York Post poinformował, że w lipcu wprowadzono zmiany do Standardów Społeczności, czyli regulaminu korzystania z Facebooka i Instagrama. Właściciele aplikacji zdecydowali, że konto użytkownika, który używa emotikonek bakłażana i brzoskwini w seksualnym kontekście może zostać zawieszone, a nawet usunięte.  

(Treść) zostanie usunięta z Facebooka i Instagrama tylko wtedy, gdy zawiera emoji seksualne podczas domniemanej lub pośredniej prośby o nagie zdjęcia, seks lub podczas rozmowy o charakterze seksualnym -  czytamy w artykule The New York Post.

Używanie „emotikonek płciowych” w kontekście seksualnym nie będzie uznane za „nagabywanie seksualne" tylko wtedy, kiedy publikowany post będzie prowokował do dyskusji na temat przemocy seksualnej i molestowania.

Nowe uwagi w polskich szkołach? Stare robią krzywdę uczniom >> 

Według nowych Standardów Społeczności Facebooka i Instagrama, które oficjalnie uchwalono we wrześniu, zakazane jest także publikowanie zdjęć, na których genitalia i sutki są zakryte przez emotikony bakłażana lub brzoskwini. Nie można również udostępniać linków do serwisów pornograficznych. Ten zakaz ma szczególnie nie podobać się gwiazdom filmów dla dorosłych, które, jak podaje The New York Post, „czują się pokrzywdzone nowymi Standardami Społeczności Facebooka i Instagrama”.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj