Reklama
placeholder
News

Facebook udostępnia aplikację do rozmów wideo. Przebije konkurencję?

Facebook udostępnia aplikację do rozmów wideo. Przebije konkurencję?

Wikimedia Commons/ariapsa

Reklama
Reklama
placeholder

Facebook udostępnia aplikację do rozmów wideo. Zobaczcie jak działa Messenger Rooms. Przebije konkurencję?

Facebook i Messenger wprowadzają nowe reakcje. Jak wyglądają? >>  

Z powodu pandemii koronawirusa spotkania z rodziną i znajomymi są wręcz niemożliwe. Aby skontaktować się z bliskimi, musimy korzystać z mediów społecznościowych lub innych komunikatorów internetowych. Facebook postanowił wyjść naprzeciw swoim użytkownikom i niedawno wprowadził aplikację do konferencji wideo. Messenger Rooms działa obecnie w wybranych krajach, ale na całym świecie ma być dostępny w ciągu kilku tygodni. 

Facebook wprowadza Messenger Rooms

Messenger Rooms to aplikacja, dzięki której użytkownicy Facebooka i Messengera mogą stworzyć wirtualny pokój do rozmów wideo. Do takiego „miejsca” można zaprosić inne osoby. Jak podaje m.in. serwis Wirtualne Media, „pokoje” można tworzyć z poziomu news feedu, grup lub wydarzeń. Wkrótce taka opcja ma być dostępna również dzięki Instagram Direct, WhatsApp i Portal.

Warto dodać, że w grupowym chacie na Messenger Rooms, bez ograniczeń czasowych, może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Co ważne, osoby, które chcą korzystać z Messenger Rooms, nie muszą mieć konta na Facebooku. Z zaproszenia do rozmowy mogą skorzystać klikając w specjalnie wygenerowany link.

W czasie korzystania z Messenger Rooms  użytkownicy mogą nie tylko rozmawiać ze znajomymi, lecz także używać m.in. efektów AR, specjalnego 360-stopniowego tła oraz możliwości modyfikacji oświetlenia. Dodatkowo osoba, która zakłada „pokój” w Messenger Rooms decyduje o tym kto może do niego wejść i go zobaczyć. Administrator może również usunąć wybrane osoby z konwersacji i zablokować pokój, żeby już nikt nie mógł do niego wejść.

Facebook wprowadza aplikację z GRAMI. Co znajdziemy na Facebook Gaming? >>  

Jakie możliwości ma administrator „pokoju” w Messenger Rooms? 

  • Zamknięcie "pokoju" - kiedy administrator zdecyduje, że nie chce, żeby więcej osób dołączyło do wideorozmowy, może zamknąć dostęp do „pokoju”.  Co ważne, wtedy nie dołączą do niego nawet osoby, które mają zaproszenie lub link. „Pokój” można odblokować w dowolnym momencie.
  • Usuwanie osób z rozmowy – w każdym momencie administrator może usunąć dowolne osoby z konferencji. Jeśli to zrobi, „pokój” dla takiego użytkownika zostanie automatycznie zamknięty.
  • Opuszczanie konwersacji – w każdej chwili użytkownicy mogą opuścić daną konwersację, nawet w przypadku, kiedy „pokój” jest zamknięty.
  • Zgłaszanie naruszeń - jeżeli w „pokoju” dochodzi do jakichś naruszeń, możemy to zgłosić do administracji Facebooka.
  • Blokowanie użytkowników – zablokowanie danej osoby powoduje, że nie będzie ona widziała tworzonych przez nas „pokojów”. My także nie zobaczymy konwersacji stworzonych przez zablokowanego użytkownika.
  • Trudny do odgadnięcia link – administrator może kontrolować również link do rozmowy w Messenger Rooms. Każdy link ma składać się z ciągu losowych znaków, dużych i małych liter oraz liczb. Co ważne, do każdego nowego „pokoju” będą generowane nowe linki.

 Będziecie korzystać z Messenger Rooms? 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2024 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama