News

Facebook wprowadza opcję płatności. Co to jest Facebook Pay?

Facebook wprowadza opcję płatności. Co to jest Facebook Pay?

Wikimedia Commons/ariapsa

Facebook wprowadza opcję płatności. Być może już niedługo wszyscy będziemy korzystać z Facebook Pay. Co to jest? 

Jeremi Sikorski jako Katy Perry! To trzeba zobaczyć >> 

Facebook Pay – co to jest?

Niedawno Facebook poinformował, że wprowadza opcję Facebook Pay. Jak sama nazwa wskazuje udogodnienie pozwoli użytkownikom portalu na dokonywanie płatności. Facebook Pay ma działałać nie tylko na samym FB, lecz także być dostępne na Messengerze, Instagramie  i WhatsAppie.

Jak podają źródła za pomocą Facebook Pay będziemy mogli organizować zbiórki pieniędzy, robić zakupy na facebookowej platformie Marketplace oraz w grach, zamawiać bilety, a nawet przesyłać pieniądze innym użytkownikom. Będziemy mieli również dostęp do historii transakcji i będziemy mogli zarządzać metodami płatności. W razie wątpliwości pomoc uzyskamy za pośrednictwem specjalnego chatu. 

Jak działa Facebook Pay? Korzystanie z nowej opcji ma być banalnie proste. Wystarczy, że dodamy wybraną przez siebie opcję płatności do swojego konta. Będziemy mogli swobodnie zmianiać ustawienia Facebook Pay na Facebooku, Instagramie, Messengerze i WhatsAppie. Opcję będzie można skonfigurować na każdym portalu oddzielnie albo wykonać globalną konfigurację na wszystkich portalach na raz. 

Kiedy Primark w Polsce? Jest data >> 

Facebook Pay – od kiedy?

Od kiedy usługa Facebook Pay będzie dostępna? Na razie startowa wersja aplikacji jest testowana w Stanach Zjednoczonych, jednak mówi się, że docelowo będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników Facebooka, również tych z Polski.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj