News

Facebook: zmiany w wyglądzie serwisu. Jest lepiej?

Facebook: zmiany w wyglądzie serwisu. Jest lepiej?

Fot. Pixabay.com

Zmiany w wyglądzie Facebooka! Jak Wam się podoba nowa odsłona serwisu? Jest lepiej niż wcześniej?

UFO naprawdę istnieje? Te filmiki mogą być dowodem >> 

Facebook – inny wygląd, co się zmieniło?

W dniach 30 kwietnia-1 maja 2019 roku odbyła się konferencja Facebook Developer Conference F8, w czasie której zapowiedziano sporo zmian na Facebooku i Messengerze, które mają ułatwić użytkownikom korzystanie z aplikacji. Od niedawna nowy wygląd Facebooka jest testowany w Polsce.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele Facebooka informowali, że nowy wygląd aplikacji będzie maksymalnie przejrzysty i spójny, dzięki czemu będzie się z niej korzystało jeszcze wygodniej. Chodziło przede wszystkim o to, żeby odbiorca skupił się przede wszystkim na przekazie, który jest do niego kierowany. W pierwszej kolejności miały do niego docierać materiały ze strumienia danych.

Grzegorz Zawierucha: co łączy kucharza z aktorem Tarantino? >> 

Co zmieniło się na Facebooku? Jak czytamy na portalu naEKRANIE nowy wygląd portalu jest wręcz skrajnie minimalistyczny. Teraz po lewej stronie znajduje się menu z aktualnie przeglądanej sekcji, np. listy kanałów wideo, które subskrybuje dany użytkownik. Jego wzrok ma być skupiony przede wszystkim na szarej kolumnie, w której widoczne są głównie posty. Dodatkowo od teraz w zakładce „Watch” komentarze będą wyświetlać się obok filmów, a nie pod nimi, jak było do tej pory.

Zmiany w wyglądzie Facebooka mają przede wszystkim uatrakcyjnić działający od 15 lat portal społecznościowy. Co ważne, na stronie ma znajdować się też mniej krzykliwych reklam, które tak bardzo irytowały użytkowników serwisu.

Co myślicie o nowym wyglądzie Facebooka?

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj