News

Facebook zmienia nazwę? Dlaczego i kiedy?

Facebook zmienia nazwę? Dlaczego i kiedy?

Fot. Wikimedia Commons/Simon3

Pojawiły się informacje, że Facebook zmieni nazwę. Dlaczego i kiedy nowa nazwa serwisu Marka Zuckerberga ma być ogłoszona? 

Instagram Video konkurencją dla TikToka? Nowe funkcje >>

Facebook zmieni nazwę? Ma budować metaverse

Informację o tym, że serwis społecznościowy Facebook ma zmienić nazwę swojej firmy przekazał The Verge. Ma to być związane z tym, że Facebook chce tworzyć metaverse i być znany też jako kreator technologicznej nowości, która zrewolucjonizuje świat.

Nowa [nazwa – przyp.red.] miałaby odzwierciedlać koncentrację firmy na budowaniu metaverse - komputerowo generowanego środowiska służącego do komunikacji, związanego z AR i VR (rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna) – podają Wirtualne Media.

Metaverse ma być platformą, która pozwala użytkownikom wykraczanie poza świat mediów społecznościowych. Mimo wszystko ma służyć ma porozumiewania się i wchodzenia w interakcje w rzeczywistości 3D.

Według doniesień, nową nazwę Mark Zuckerberg miałby ogłosić 28 października 2021 roku, podczas corocznej konferencji serwisu.

Spekuluje się, że serwis społecznościowy trafi do nowej spółki.

Na razie przedstawiciele Facebooka nie komentują wiadomości przekazywanych przez media.

Eurowizja 2022: data i miasto już znane. Konkurs po raz pierwszy w tym miejscu >>

Pojawiły się komentarze, że informacja o zmianie nazwy ma odwrócić uwagę od problemów z jakimi boryka się Facebook.

Jakiś czas temu była pracownica giganta, Frances Haugen, zarzuciła Facebookowi, że ten „przedkłada swoje zyski ponad ludzi”. Kobieta uważa, że produkty firmy „szkodzą dzieciom, zaogniają podziały społeczne i osłabiają demokrację”.

Serwis TVN24 poinformował, że Facebook zgodził się zapłacić 14,25 mln dolarów kary za dyskryminowanie Amerykanów starających się o pracę w tej firmie.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.