News

Instagram Video konkurencją dla TikToka? Nowe funkcje

Instagram Video konkurencją dla TikToka? Nowe funkcje

fot. Pexels.com

Instagram Video to konkurencja dla TikToka? Platforma zmienia się, żeby ułatwić użytkownikom nagrywanie i oglądanie filmików.

TikTok: szkoły przeciwko wyzwaniu 'Devious Lick'. O co chodzi? >>

Instagram Video – zmiany w formacie i działaniu IGTV

Instagram Video to jeden format, w który przez Instagram zostały połączone IGTV oraz filmy z kanałów.

(...) W ramach nowego rozwiązania [Instagram - przyp.red.] wprowadza również zakładkę Wideo na profilach użytkowników, aby ułatwić odkrywanie nowych treści audiowizualnych. Instagram docenia zaangażowanie swojej społeczności twórców, którzy wykorzystują wideo jako kluczowy format do opowiadania swoich historii, dostarczania rozrywki i łączenia się z odbiorcami, dlatego chce ułatwić tworzenie i odkrywanie filmów na platformie – cytuje oświadczenie Facebooka portal Wirtualne Media.

Twitter ze zmianami. Opłata za treści i blokowanie agresywnych użytkowników >>

Filmiki udostępnione na Instagramie mogą trwać nawet 60 minut. Taka długość była wcześniej zarezerwowana tylko dla IGTV. Żeby obejrzeć wideo, nie trzeba już wychodzić z głównej aplikacji.

Twórcy wciąż mogą publikować swoje filmy w relacjach i udostępniać je w bezpośrednich wiadomościach. Treści można dodać tak jak wcześniej – klikając w plus i opcję „Opublikuj”.

Wprowadzono też nowe funkcje. To edycja wideo, filtry czy dodanie lokalizacji, inna jest również opcja podglądu treści (trwa do 60 sekund oraz 15 sekund w przypadku reklam).

Instagram: nie podasz tej informacji? Dostęp do serwisu zostanie zablokowany >>

Aplikacja IGTV została wprowadzona w 2018 roku i miała być odpowiedzią Instagrama na YouTube. IGTV nie osiągnęła zamierzonego sukcesu.

W 2020 roku Instagram wprowadził Rolki, czyli filmy 30-sekundowe, które miały rywalizować z tymi na TikToku. Prawdopodobnie tworząc Instagram Video, serwis społecznościowy chce być jeszcze większą konkurencją dla chińskiej aplikacji.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.