Reklama
placeholder
News

Gargamel 'był zaje*iście przemocowy': wyzwiska, plucie, szarpanie, kontrola. Youtuber zareagował na oskarżenia

Gargamel 'był zaje*iście przemocowy': wyzwiska, plucie, szarpanie, kontrola. Youtuber zareagował na oskarżenia

fot. youtube.com/@GargamelVlog / fot. tiktok.com/@lauraklaus

Reklama
Reklama
placeholder

Treści publikowane przez youtubuerów na przestrzeni lat zmieniły się znacząco. Jedna rzecz pozostała niezmienna – ci internetowi twórcy z reguły stawali się idolami nastolatek, osób nieletnich. Dziś wychodzą na jaw kolejne historie osób, które przed osiągnięciem pełnoletniości wdawały się w wątpliwe relacje ze znanymi youtuberami.

Andziaks była gnębiona w szkole. Pokazała wiadomości od dawnej 'koleżanki' >>

Laura Klaus oskarża Gargamela o przemoc w związku

Laura Klaus na swoim profilu na TikToku udostępniła nagranie, w którym opowiedziała o swojej relacji z Gargamelem, czyli Jakubem Chuptysiem. Ona miała wtedy 16 lat, on 26.

Gargamel zaczął tworzyć treści na YouTubie w 2011 roku. Większą popularność zyskał w okolicy 2016/2017 roku. W swoich materiałach skupiał się głównie na krytyce. Wytykał innym twórcom (między innymi Janowi Dąbrowskiemu czy Sylwestrowi Wardędze) wprowadzanie w błąd, czy uciekanie się do plagiatu.

Tak wygląda nowy dom Sylwii Przybysz i Jasia Dąbrowskiego. Robi wrażenie? >>

Bardzo głośne były jego nagrania dotyczące Filipa Chajzera i… podrywania kobiet. W materialne dotyczącym znanego prezentera zwrócił uwagę na to, jak ten mówi najpierw niestosowne rzeczy, następnie stawia siebie w roli ofiary, a potem maskuje swoje przewinienia akcjami charytatywnymi. Filmik o podrywaniu kobiet piętnował mężczyzn, którzy uciekali się do wątpliwych metod i manipulacji celem zdobycia kobiet. Jakub wyrażał też swoje poparcie wobec Strajku Kobiet. Miał wizerunek człowieka, który wskazuje błędy, hipokryzję oraz zakłamanie.

Gargamel – przemoc wobec nieletniej

Laura Klaus w swoim nagraniu na TikToku powiedziała między innymi:

W 2021 roku padłam ofiarą groomingu [grooming – uwodzenie osób nieletnich przez internet, przyp. red.] i agresywnych zachowań przez znanego wam wszystkim Gargamela. Miałam 16 lat jak zaczęliśmy się spotykać. (…) Nagrywam to 2 lata później, ponieważ byłam okropnie zmanipulowana i bałam się, że chorzy i mizoginistyczni fani Kuby zrobią mi po prostu krzywdę, jeżeli powiem publicznie to, co dzisiaj. Aktualnie nie mieszkam już w Polsce i do Polski wracać nie zamierzam, dlatego czuję się po prostu bezpieczna. (…) Od samego początku tej relacji Kuba był wobec mnie zaje*iście przemocowy. Kontrolował tak naprawdę całe moje życie, zabraniał spotykać mi się z kimkolwiek. (…) Wszelkie wyzwiska, stosowanie przemocy psychicznej, a później również fizycznej, miały miejsce, były na porządku dziennym. Nasz związek trwał do 2021 roku, do incydentu, kiedy pijany Kuba wparował do mojego mieszkania, zaczął mnie wyzywać, szarpać mnie i tutaj wstawiam filmiki z tamtego incydentu.

Laura w swoją wypowiedź wplotła nagrania ze wspomnianych zdarzeń, zrzuty ekranów rozmów z Kubą oraz kimś jej bliskim. W tych materiałach widać / słychać często wyzwiska wobec dziewczyny, manipulacje i wywoływanie poczucia winy, na jednym z nagrań słychać, jak Gargamel pluje na swoją ówczesną partnerkę. Cały filmik można obejrzeć na końcu artykułu.

Gargamel odpowiada na zarzuty od byłej dziewczyny

Wkrótce po publikacji nagrania Gargamel na swoim profilu na Facebooku zamieścił oświadczenie. Przeczytamy w nim:

W odniesieniu do nagrania które pojawiło się dziś wieczorem, mam kilka zdań od siebie:
przepraszam moją byłą dziewczynę i przyznaję się do popełnionych błędów - to co zrobiłem w 2020 jest niewybaczalne i nie ma usprawiedliwienia dla mojego postępowania. Jest mi z tego powodu bardzo wstyd, ale jestem gotowy przyjąć wszelkie konsekwencje tych działań. Wiele z was pewnie słyszało plotki na temat mojego rzekomego trafienia do szpitala psychiatrycznego pod koniec 2021, nie wiem skąd takie informacje, tak naprawdę to poszedłem wtedy na odwyk alkoholowy i zacząłem terapię pod tym kątem, na którą uczęszczam do dziś i która uczy mnie zdrowego reagowania na stres i emocje, z którymi kompletnie sobie wtedy nie radziłem. O mojej trzeźwości często mówię na streamach. Pracuję nad sobą i z roku na rok staram się być lepszym człowiekiem. wiem, że nic nie jest w stanie odwrócić tego co zrobiłem, skupiam się na dalszej pracy nad sobą. I znów - z całego serca przepraszam.

Fani nie pozostawiają na Gargamelu suchej nitki.

strażniku moralności „wygrałeś” z każdym a przegrywasz z samym sobą 🤡

smutne jest to że kiedyś lubiłem cię oglądać bo mądrzę się wypowiadałeś na temat tej patoli influencerskiej z PL youtuba

Hej, gargamel, czy jak poznęcam się nad dziewczyną i potem nagram podcast ze popieram strajk kobiet i wgl walcze z patriarchatem to wyzeruje mi się jak tobie?

Poniżej wspomniane wcześniej nagranie Laury oraz odpowiedź Gargamela.

 

@lauraklaus nie bójmy się mówić głośno o przemocowych zachowaniach. jeśli jesteś lub byłaś/eś ofiarą agresji nie wstydź się - lepiej mówić o tym późno niż wcale. #fakebody ♬ original sound - laura

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama