News

Glastonbury odwołane. Co z polskimi festiwalami w 2021?

Glastonbury odwołane. Co z polskimi festiwalami w 2021?

Fot. Wikimedia Commons/Czampal

Glastonbury 2021 zostało odwołane. Co z polskimi festiwalami w tym roku? Sprawdźcie najnowsze informacje. 

Koncerty i festiwale 2021 w Polsce: Louis Tomlinson, 5SOS, Martin Garrix, kto jeszcze? [LISTA AKTUALIZOWANA] >> 

Festiwal Glastonbury odwołany. Oświadczenie organizatorów

21 stycznia 2021 roku m.in. na oficjalnej stronie Festiwalu Glastonbury pojawił się komunikat o odwołaniu imprezy również w tym roku. Przypomnijmy, że 18 marca 2020 roku po raz pierwszy przełożono wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa.

Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczny Festiwal Glastonbury nie odbędzie się. (…) Pomimo naszych wysiłków, stało się jasne, że po prostu nie będziemy w stanie zrealizować Festiwalu w tym roku. Bardzo nam przykro, że Was zawiedliśmy. (…) Dziękujemy za wsparcie i czekamy na lepsze czasy – czytamy w nowym oświadczeniu organizatorów.

Wszyscy, którzy kupili bilety na brytyjski festiwal mogą dostać zwrot pieniędzy lub zachować wejściówki na przyszły rok.

Przypomnijmy, że Glastonbury 2021 miało odbyć się w dniach 23- 27 czerwca.

Tomorrowland 2021 ODWOŁANY! Kolejny rok bez festiwali? >> 

Glastonbury jest jednym z najbardziej znanych światowych festiwali. Po raz pierwszy wydarzenie zostało zorganizowane w 1970 roku. Do tej pory na jego scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Rolling Stones, Oasis, U2, David Bowie, The Cure, Stormzy, The Killers, Miley Cyrus i Kylie Minogue. W 2020 roku mieli zagrać m.in. Paul McCartney, Taylor Swift i Kendrick Lamar.

Czy w 2021 będą festiwale w Polsce?

Festiwal Glastonbury to pierwsze duże wydarzenie kulturalne, które zostało odwołane w tym roku. W Polsce planowane są kolejne edycje muzycznych imprez, jednak to czy ostatecznie się odbędą zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Eksperci nie wykluczają, że powrót do koncertów będzie możliwy jesienią, a nawet dopiero w 2022 roku.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.