Reklama
placeholder
News

Rosja bez koncertów? Oni już odwołali swoje występy

Rosja bez koncertów? Oni już odwołali swoje występy

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Zespół Green Day odwołał koncert w Rosji, a wcześniej taką samą decyzję podjęła grupa Imagine Dragons. Co z koncertami w tym kraju? 

Te sklepy wycofują rosyjskie produkty. Tak wspierają Ukrainę >> 

Green Day nie wystąpi w Moskwie

Koncert Green Day był zaplanowany na 29 maja 2022 roku na moskiewskim stadionie Spartak. Muzycy wydali oświadczenie, w którym ogłosili, że wydarzenie zostaje anulowane w związku z atakiem rosyjskich wojsk na Ukrainę.

Z ciężkim sercem, w świetle ostatnich wydarzeń, zdecydowaliśmy, że odwołanie naszego nadchodzącego występu na stadionie Spartak w Moskwie jest konieczne. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest czas na rockowe koncerty, są rzeczy o wiele ważniejsze. Wiemy również, że rock'n'roll jest wieczny i jesteśmy przekonani, że będzie czas i miejsce, żebyśmy wrócili w przyszłości. Bądźcie bezpieczni – czytamy w oświadczeniu Green Day.

Ukraina: gwiazdy wspierają kraj po ataku Rosji >>

Wojna Rosja-Ukraina: Imagine Dragons odwołuje koncerty

W świetle ostatnich wydarzeń z przykrością informujemy, że nasze koncerty w Rosji i w Ukrainie zostały anulowane do odwołania. Nasze myśli są z Ukrainą i wszystkimi innymi cierpiącymi z powodu tej niepotrzebnej wojny – poinformowano na Instagramie @imaginedragons.

Louis Tomlinson nie zagra w Rosji i w Ukrainie 

Z powodu obecnych wydarzeń w Ukrainie, ze smutkiem informuję, że moje koncerty w Moskwie i Kijowie zostały anulowane do odwołania. Bezpieczeństwo moich fanów jest dla mnie najważniejsze. Jestem z myślami z ludźmi w Ukrainie i tymi, którzy cierpią z powodu tej niepotrzebnej wojny - napisał były wokalista One Direction na Twitterze. 

Yungblud odwołał występy w Rosji

Nadchodzące koncerty odwołał też Yungblud. Wokalista w oświadczeniu wyraził poparcie dla Ukrainy. 

Moje serce jest przy Was, zawsze – napisał. 

Była Miss Ukrainy z bronią w ręku walczy o swój kraj! Oto Anastasia Lenna >>

Rosja: co z koncertami? 

Serwis TVN24 cytuje Geoffa Mealla, agenta pracującego dla agencji Paradigm, który twierdzi, że szanse na to, że nadchodzące koncerty w Rosji się odbędą, są niewielkie. 

W przypadku Rosji przede wszystkim każdy rząd doradza swoim obywatelom, aby tam nie jeździli, chyba że wynika to z bardzo ważnych powodów, a granie rock and rolla prawdopodobnie nie byłby za taki uważany. Co więcej, wielu artystów nie chce być postrzeganych jako ci, którzy popierają politykę Rosji – czytamy. 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama