Reklama
placeholder
News

Te sklepy wycofują rosyjskie produkty. Tak wspierają Ukrainę

Te sklepy wycofują rosyjskie produkty. Tak wspierają Ukrainę

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Atak Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego 2022 roku. Na znak solidarności z Ukraińcami i Ukrainkami wiele sieci sklepów wycofało rosyjskie produkty ze swoich półek. Ze sprzedaży znikają też białoruskie marki.

Sklepy otwarte w niedzielę. Wyjątkowa zmiana ze względu na Ukrainę. Znamy szczegóły >>

Sieci handlowe wycofują rosyjskie produkty

28 lutego drogeria Rossmann wydała komunikat o rezygnacji ze sprzedaży rosyjskich produktów. Wyjaśniono, że sieć „nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę”.

W trybie natychmiastowym wycofano 52 artykuły wyprodukowane bezpośrednio w Rosji oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (marki Natura Siberica, która dostarcza kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD).

O usunięciu rosyjskich produktów z oferty poinformowały też sieci Topaz, Lidl oraz drogeria Kontigo.  Rosyjskie produkty wycofały też sieć sklepów budowlanych Hipper.pl i platforma zakupowa Lisek.app.

Biedronka, Carrefour, Aldi, Netto, Stokrotka, Polomarket wycofują u siebie produkty rosyjskie i białoruskie. Sklep internetowy Frisco również nie sprzedaje produktów pochodzących z Rosji i Białorusi.

Była Miss Ukrainy z bronią w ręku walczy o swój kraj! Oto Anastasia Lenna >>

Produkty z Rosji i Białorusi – jaki kod kreskowy?

Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego (IGHRS) zaapelowała o to, żeby zwracać uwagę na kody kreskowe kupowanych produktów i wybierać te z numerem 590 (polskie), a nie rosyjskie i białoruskie.

Kody kreskowe rosyjskich produktów  zaczynają się od jednej z sekwencji cyfr: od 460 do 469, a kody kreskowe białoruskich produktów zaczynają się od numeru 481.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama