Reklama
placeholder
News

Gry online: w co grać w czasie wolnym? [DARMOWE GRY]

Gry online: w co grać w czasie wolnym? [DARMOWE GRY]

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

W co grać w czasie wolnym? Przygotowaliśmy dla Was zestaw kilku gier online. Sprawdźcie!

#zostańwdomu: gwiazdy dają koncerty i uczą hiszpańskiego online!

Koronawirus dotarł do Polski i wiele z nas jest poddanych kwarantannie albo pracuje z domu. Szkoły i uniwersytety zostały zamknięte, więc dysponujemy dużą ilością czasu, który nareszcie bez wyrzutów sumienia możemy przeznaczyć na gry online.

Gry online

Naszym absolutnym hitem jest strona kurnik.pl, z której korzystaliśmy wiele lat temu i nadal jest świetną bazą gier online. Na Kurniku możecie znaleźć gry planszowe i karciane, które wszyscy znamy i kochamy. Jeśli tęskniliście na kalamburami, to właśnie tutaj je znajdziecie. Warcaby, chińczyk, domino i kulki też tu są. Możecie zagrać w makao, kierki, tysiąc oraz brydża. Czy może być piękniej?

Pamiętacie grę plemiona.pl? Nadal istnieje i ma się bardzo dobrze. Plemiona to gra dostępna przez przeglądarkę z akcją osadzoną w średniowieczu. Na początku gracz posiada małą wioskę, którą ma za zadanie rozwijać.

Dla fanów gladiatorów polecamy grę Gladiatus. Gra została wypuszczona wiele lat temu, ale wciąż nieźle się trzyma. Uwaga, to kolejny zjadacz czasu!

Koronawirus: sklepy i restauracje będą zamknięte. Które i od kiedy? >>

Osoby, które lubią gry strategiczne dostępne w przeglądarkach powinny polubić grę Travian. Na początku może przypominać trochę Plemiona, ale celem tej gry jest zbudowanie budynku zwanego Cudem Świata. Przygodę możesz zacząć jako  Rzymianin, Gal albo German. Po wybraniu frakcji pozostaje tylko z małej osady stworzyć prawdziwą potęgę.

Jeśli lubicie gry osadzone w realiach fantastyki naukowej, to OGame będzie pozycją idealną. Gracz ma w niej za zadanie rozbudować infrastrukturę posiadanej planety i podbijać przestrzeń kosmiczną. Gra podzielona jest na różne serwery, które są uniwersami. Uniwersa dzielą się na galaktyki, układy słoneczne oraz planety. Głównym zadaniem jest kontrola nad jak największą częścią uniwersum, rozbudowanie swojego imperium, postęp technologiczny oraz handel surowcami.

Margonem to kolejna gra dostępna przez przeglądarkę, którą stworzyła grupa studentów Politechniki Śląskiej. Świat gry obejmuje dziewięć miast. W miastach znajdują się postacie, które zlecających graczom zadania do wykonania. Wokół miast znajdują się tereny, na których gracze mogą zdobywać doświadczenie poprzez zabijanie występujących tam potworów. Uwaga! Gra zbudowana jest w grafice... 2D. Taki mały powrót do przeszłości.

Oczywiście nie moglibyśmy zapomnieć o jednej z najpopularniejszych gier dostępnych przez internet – League of Legends. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients do Warcraft III: The Frozen Throne. Tę grę trzeba zainstalować na swoim komputerze, ale całym jej dobrodziejstwem będziecie cieszyć się online. Przyznajcie się, ile fajnych ludzi poznaliście dzięki wspólnym misjom?

Żel antybakteryjny DIY – domowy przepis to hit. Zrób sam płyn do dezynfekcji >>

W co będziecie grać?

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama