News

Grzegorz Markowski odwołuje ostatnie koncerty z Perfect. Poruszające oświadczenie

Grzegorz Markowski odwołuje ostatnie koncerty z Perfect. Poruszające oświadczenie

Fot. Wikimedia Commons/Piotr Drabik

Grzegorz Markowski odwołuje swoje koncerty z zespołem Perfect. Legendarny wokalista wydał poruszające oświadczenie.

W październiku 2019 roku pojawiły się informacje, że Perfect kończy działalność. Ostatnia trasa koncertowa – Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść – miała być zwieńczeniem 40-letniej działalności zespołu. Część występów, z powodu pandemii koronawirusa, została przeniesiona na lato 2021 roku. 12 czerwca zaplanowano występ Perfect w Gliwicach, 3 lipca w Poznaniu, 10 lipca we Wrocławiu i 17 lipca w Gdańsku/Sopocie.

W październiku 2020 roku premierę miał pożegnalny utwór grupy – Głos.

Pol'and'Rock Festival wyprowadza się z Kostrzyna. Gdzie teraz zagra festiwal Jurka Owsiaka? >> 

Grzegorz Markowski odwołuje koncerty. Oświadczenie

27 kwietnia lider zespołu Perfect wydał oświadczenie. Grzegorz Markowski opublikował je na profilu córki, Patrycji Markowskiej. 67-letni artysta nie zagra koncertów przez zły stan zdrowia.

(…) „Chciałbym być sobą”. Wiecie ile razy to śpiewałem, ile razy krzyczałem do Was te słowa? Przez tyle lat, tyle koncertów, tyle wspólnych chwil.

Całe moje życie to był Perfect i było to… perfekcyjnie dobre życie… A słowo „chciałbym” to właściwie „mogę być sobą”. To było zawsze (…) dla mnie ważne. Z jednej strony była to obietnica dawana sobie, a z drugiej Wam.

Wiem, że bez Was nic by nie było. To jest coś, w co bardzo głęboko wierzę. Dlatego nigdy nie szedłem na kompromisy. I jestem już zbyt stary, by to zmienić.

Gdy z chłopakami żegnaliśmy się z Wami - obiecaliśmy zagrać serię koncertów kończących nasze wspólne perfectowe granie. I to był super plan. Perspektywa, że robi się coś ostatni raz, jest bardzo kusząca.

To było przed pandemią. Przekładamy zaplanowane ponad rok temu koncerty z miesiąca na miesiąc. Przesuwamy, zmieniamy i jednocześnie, co ważne, nie gramy, nie próbujemy razem. A wierzcie bądź nie - to jest bardzo ważne. Bez tego nie da się wyjść i zaszaleć. A to z uwagi m.in. na mój stan zdrowia, który się ostatnio pogorszył.

Oscary 2021: Fight For You to najlepsza piosenka >>

Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja.

Kłaniam się Wam nisko. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że zrobię to ze sceny…

Grzegorz Markowski – czytamy.

Perfect odpowiada na oświadczenie Grzegorza Markowskiego

Na Facebooku zespołu Perfect również pojawiło się oświadczenie. Muzycy poinformowali, że są zaskoczeni decyzją Grzegorza Markowskiego. Zaplanowane koncerty odbędą się pod hasłem: GRAMY DALEJ DLA GRZEGORZA

Zobowiązujemy się do zagrania ostatnich pożegnalnych koncertów w anonsowanych terminach w nieco innej formule, nad którą już pracuje Organizator z naszym managementem. Spodziewajcie się wielu zespołowych przyjaciół i super gości! (…) Apelujemy do Was, niech koncerty GRAMY DALEJ DLA GRZEGORZA, będą naszym wspólnym wyrazem solidarności z ofiarami pandemii. (...)  – czytamy.

 

Korzystając z uprzejmości mojej córki, pragnę Wam coś przekazać za pośrednictwem Jej profilu. „Chciałbym być sobą”....

Opublikowany przez Patrycja Markowska Wtorek, 27 kwietnia 2021

 

W odpowiedzi na zamieszczone grzecznościowo oświadczenie Grzegorza Markowskiego na profilu córki, zespół Perfect...

Opublikowany przez Strona zespołu Perfect Wtorek, 27 kwietnia 2021

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.