News

Harry Potter: powstaje nowa gra na konsole!

Harry Potter: powstaje nowa gra na konsole!

Fot. YouTube.com/Movieclips Classic Trailers

Powstaje nowa gra na konsole osadzona w świecie Harry'ego Pottera? Ma to być wysokobudżetowy projekt, który nie tylko zapewni fabułę w otwartym świecie z elementami RPG.

O nowej grze osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera poinformował jeden z dziennikarzy agencji Bloomberg. Jason Schreier dowiedział się nie tylko kilku szczegółów dotyczących projektu, ale także o planowanej dacie premiery oraz o kontrowersjach związanych z pracą przy grze.

Wieniawa, Szpak i Kwiatkowski ukarani za niesubordynację. Musiało boleć! >>

Harry Potter:  gra na konsole

Plotki o tym projekcie słychać od wielu lat. Dziennikarz Jason Schreier w swoim raporcie powołał się na dwa anonimowe źródła, które zdradziły mu informacje o grze w uniwersum Harry'ego Pottera. Projekt powstaje z myślą o takich platformach jak Xbox Series X oraz PlayStation 5. Posiadacze PS4 nadal muszą zadowolić się grą o świecie magii jedynie w konwencji LEGO.

Wiadomo, że na realizację projektu zaplanowany jest wysoki budżet i charakteryzować ma się otwartym światem z elementami RPG. Oznacza to, że będzie można grać specjalnie stworzonymi postaciami. Za produkcję ma odpowiadać Avalanche Software, a mapę Hogwartu i pobliskich terenów dostarczą twórcy Disney Infinity.

Według informacji Schreiera gra z uniwersum Harry'ego Pottera miała mieć swoją premierę podczas wydarzenia E3 2020.  Jednak impreza została anulowana przez pandemię koronawirusa, więc projekt powinien mieć swoją premierę koniec przyszłego roku.

Jason Schreier donosi także, że w firmie Avalanche Software od jakiegoś czasu panują mało pozytywne nastroje. Związane jest to z ostrymi wypowiedziami J.K. Rowling dotyczącymi osób transseksualnych. Według dziennikarza kierownicy Avalanche Software nie zajęło stanowiska w związku ze słowami brytyjskiej pisarki, które odbiły się głośnym echem także wśród pracowników firmy. Przypuszczalnie to wszystko miało wpływ na mniejsze zainteresowanie projektem niż zakładano. To również mogło mieć wpływ na przesunięcie premiery gry.

Oprócz informacji dziennikarza agencji Bloomberg projekt nie został potwierdzony przez żadną ze wspomnianych stron. Wygląda na to, że jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość.

Maffashion została brunetką! „Taki mały spontan” >>

Zagralibyście w taką grę osadzoną w uniwersum Harry'ego Pottera? :-)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj