News

Diabeł Ubiera Się u Prady: ciekawostki o filmie, których nie znacie

Diabeł Ubiera Się u Prady: ciekawostki o filmie, których nie znacie

fot. youtube.com/Movieclips Classics Trailers

Film Diabeł Ubiera Się u Prady po swojej premierze szybko został doceniony przez widzów. Chociaż produkcja trafiła na ekrany kin 14 lat temu, to wciąż jest to jedna z najchętniej oglądanych i najczęściej polecanych propozycji. Przygotowaliśmy dla Was ciekawostki o filmie, których nie znacie. Niektóre naprawdę mogą zaskoczyć nawet najwierniejszych fanów!

Film Diabeł Ubiera Się u Prady powstał w 2006 roku na podstawie powieści o tym samym tytule. Opowiada historię młodej dziennikarki, która wkracza w świat mody i dostaje pracę asystentki redaktor naczelnej najlepszego czasopisma o modzie. Okazuje się, że jej przełożona jest bezwzględną profesjonalistką, z którą liczy się haute couture.

W roli głównej wystąpiła Anne Hathaway, a towarzyszyły jej Meryl Streep oraz Emily Blunt.

365 Dni: Doda chciała zekranizować książkę Blanki Lipińskiej! Koniec przyjaźni? >>

Diabeł Ubiera Się u Prady: ciekawostki o filmie

Okazuje się, że historia pokazana w filmie jest inspirowana prawdziwymi historiami. Autorka książki, Lauren Weisberger, w przeszłości była asystentką Anny Wintour, czyli redaktor naczelnej amerykańskiego wydania "Vogue".

Początkowo producenci chcieli, żeby główną rolę zagrała Rachel McAdams. Aktorka jednak odrzuciła propozycję, bo uznała, że potrzebuję odetchnąć od ról w kasowych produkcjach. McAdams miała już na koncie udział w takich produkcjach jak Pamiętnik, Wredne Dziewczyny czy Polowanie na Druhny.

W filmie gościnnie pojawiła się supermodelka Gisele Bündchen. Na występ zgodziła stawiając jeden warunek – nie chciała grać modelki. Ostatecznie dostała rolę jednej z pracownic magazynu "Runaway". Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że Gisele Bündchen została wspomniana w książce, gdy wręczała Mirandzie prezent bożonarodzeniowy.

Studio produkcyjne FOX było tak pewne tego, że historia opisana przez Lauren Weisberger będzie fantastyczna, że prace nad filmem zostały rozpoczęte jeszcze przed ukończeniem książki. Jednak po jej publikacji rozpoczęli prace od nowa, żeby uwzględnić kluczowe szczegóły, które przeoczyli.

Julia Wieniawa i Antek Królikowski ZNOWU RAZEM! >>

Aktor Stanley Tucci został zaangażowany do roli Nigela jedyne 72 godziny przed wejściem na plan filmowy. Do momentu spotkania Tucci'ego produkcja nie mogła znaleźć odpowiedniego kandydata.

Valentino Garavani był jedynym projektantem, który pojawił się na planie filmowym i później w produkcji. Pojawiły się plotki, że Anna Wintour zagroziła projektantom, którzy pojawią się w filmie cenzurą na łamach Vogue.

Meryl Streep znacząco zmieniła jedno z ostatnich zdań, które wypowiedziała w filmie do Andy. Według scenariusza miały paść słowa „Wszyscy chcą być mną”, jednak aktorka zmieniła je na „Wszyscy chcą być nami”.

Giulio Berruti z filmu Dody to następca Michele Morrone? Co o nim wiemy? >>

Znaliście te ciekawostki? :-)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MOOD | Mitad de semana style

Post udostępniony przez PALO ALTO (@paloaltoarg)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj