News

7 rzeczy, których nie było w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I. Co pominięto?

7 rzeczy, których nie było w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I. Co pominięto?

Fot. YouTube.com/Movieclips

Tych siedmiu rzeczy nie było w pierwszej części filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci. Zobaczcie co pominięto.

Harry Potter: pomnik czarodzieja stanął w Anglii! Ładny? >> 

1. Lupin chce odejść od rodziny 

W książce Remus Lupin dowiaduje się, że Tonks jest w ciąży i… jest gotów ją zostawić. Harry Potter stwierdza, że były profesor jest tchórzem i dochodzi między nimi do konfliktu. Dopiero po jakimś czasie Lupin dojrzewa do roli głowy rodziny.

2. Regulus Black

W ekranizacji dokonania brata Syriusza Blacka zostają mocno pominięte. Filmowcy zignorowali też to co działo się ze skrzatami domowymi i nie pokazali różnic między Regulusem Arcturusem a Syriuszem.

3. Dursleyowie opuszczają dom

To trzeci rozdział ostatniej części sagi o młodym czarodzieju. W filmie Dudleyów zostały bardzo ograniczone. W momencie, kiedy wujostwo Harry'ego opuszcza dom, są w stanie ufać czarodziejom, a Dudley wyciąga rękę do swojego kuzyna.

4. Ghul udaje Rona

Ron i Hermiona postanawiają uchronić swoje rodziny przed niebezpieczeństwem. W filmie pojawia się scena, w której przyjaciółka Harry’ego Pottera pozbawia wspomnień swoich rodziców. W książce wysyła ich do Australii, by mogli tam wieść życie kogoś innego.

W pierwszej części Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci widzowie nie dowiadują się tego co zrobił Ron. W książce Wesley przebrał i zaczarował domowego Ghula. Stwór miał udawać Rona w czasie kontroli z Ministerstwa Magii.

Harry Potter: najlepsze ciekawostki o filmach. Znaliście je? >> 

5. Wyprawa do Ministerstwa Magii

W filmie Harry, Ron i Hermiona postanawiają iść do Ministerstwa Magii, żeby zdobyć medalion Slytherin. Czarodzieje nie przygotowują się specjalnie do tej wyprawy. W książce natomiast plan był bardzo długo i pieczołowicie obmyślany.

6. Glizdogon umiera

W przedostatnim filmie o Harrym Potterze nie zobaczycie śmierci Petera Pettigrew. Według scenarzystów mogłoby to odwrócić uwagę od śmierci innego bohatera – Zgredka.

Przypomnijmy, że Glizdogon zawahał się i nie pozbawił życia Harry’ego Pottera kiedy miał taką okazję. Srebrna dłoń, którą Pettigrew dostał od Lorda Voldemorta, udusiła go za zdradę.

7. Bliscy Albusa Dumbledore’a

Scenarzyści filmu postanowili okroić wątek dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Nie wiadomo jakie miał relacje ze swoją rodziną ani jaki świat chciał stworzyć wspólnie z dawnym przyjacielem – Gellertem Grindelwaldem. W filmie nie pojawia się też grób matki i siostry wielkiego czarodzieja.

Czegoś jeszcze zabrakło Wam w ekranizacji? 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The chill in the air isn’t just from the changing seasons. #DarkArtsMonth is here. [Link in bio]

Post udostępniony przez Harry Potter Film (@harrypotterfilm)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Supportive siblings can help you through a stressful school year. #BackToHogwarts

Post udostępniony przez Harry Potter Film (@harrypotterfilm)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What surprises await on the other side of the door?

Post udostępniony przez Harry Potter Film (@harrypotterfilm)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Q: Favourite Harry Potter film? 🦉 - 1. Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 2. Harry Potter and the Half Blood Prince 3. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4. Harry Potter and the Order of the Phoenix 5. Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 6. Harry Potter and the Philosopher's Stone 7. Harry Potter and the Chamber of Sectets 8. Harry Potter and the Goblet of Fire ----------------------------------------------------------------------------------- (recently watched the whole film series properly and rewatched the last four at the cinema 🙌🏻. A worthy closure to a great saga; something Game of Thrones couldn't offer). - - #films #movies #hollywood #cinema #cinematography #filmmaker #filmdirector #actors #filmshot #filmmaking #harrypotter #jkrowling #danielradcliffe #emmawatson #rupertgrint #hermionegranger #ronweasley #dumbledore #severussnape #snape #alanrickman #gryffindor #slytherin #hagrid #voldemort #harrypotterandthephilosophersstone #harrypotterandtheprisonerofazkaban #harrypotterandthedeathlyhallows #harrypotterandthehalfbloodprince #harrypotterandthegobletoffire

Post udostępniony przez films and that 🎬 (@wonders_of_hollywood)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.