News

Harry Potter: kim bohaterowie zostali po Hogwarcie?

Harry Potter: kim bohaterowie zostali po Hogwarcie?

fot. YouTube.com/Wh0MuStNotBeNaMeD

Saga o Harrym Potterze to od lat niezmiennie jedna z najbardziej poczytnych pozycji w literaturze młodzieżowej. 

Przygody młodych czarodziejów w świecie magii podbiły serca milionów czytelników z całego świata. Wszystkie książki z serii napisanej przez J.K. Rowling rozeszły się w rekordowych nakładach, a pisarka do dzisiaj jest jedną z najbogatszych autorek wszechczasów.

J.K. Rowling nie zakończyła jednak swojej pisarskiej kariery wraz z wydaniem ostatniej części przygód Harry’ego Pottera. Na podstawie stworzonego przez siebie uniwersum wydała też scenariusz będący poniekąd kontynuacją serii - czyli Harry Potter i Przeklęte Dziecko - oraz scenariusze Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć opowiadające historię z czasów gdy największym czarnoksiężnikiem świata był jeszcze Grindelwald, a nie Voldemort.

Dom Harry’ego Pottera można kupić! Jak wygląda i ile kosztuje? >>

J.K. Rowling chętnie do dzisiaj odpowiada również na pytania fanów odnośnie szczegółów z „Potterowego” uniwersum, które nie znalazły się na łamach książek ani w ekranizacji, a dotyczą również np. czasów dorosłego życia Harry’ego i jego przyjaciół.

Sprawdziliśmy kim w dorosłym życiu według J.K. Rowling zostali Harry i jego przyjaciele z Hogwartu!

Harry Potter - nowa gra w uniwersum zapowiedziana. Co o niej wiemy? >>

Harry Potter

Jak wiemy z ostatnich stron i ostatniej sceny Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry wziął ślub z Ginny i doczekali się trójki dzieci. Nie ukończył Hogwartu po wojnie – od razu rozpoczął kurs aurorski. W 2017 roku został szefem Biura Aurorów w Ministerstwie Magii.

Ron Weasley

Ron Weasley ożenił się z ukochaną Hermioną – para doczekała się dwójki dzieci. J.K. Rowling powiedziała też w jednym z wywiadów, że ich małżeństwo miało problemy i musieli przejść terapię. Ron rozpoczął razem z Harrym karierę aurora, ale szybko ją porzucił  i pracował z George’em w sklepie Magiczne Dowcipy Weasleyów.

Hermiona Granger

Hermiona jako jedyna z „wielkiej trójki” wróciła do szkoły, by ją ukończyć. Chociaż nie zamierzała się zająć prawem czarodziejów to jej ścieżka kariery potoczyła się inaczej. Została szefową Departamentu Przestrzegania Prawa i przyczyniła się do zwiększenia praw magicznych stworzeń oraz wykorzenienia starych zasad faworyzujących czarodziejów czystej krwi. Następnie po Kingsley'u Shackleboltcie została Ministrem Magii i Czarodziejstwa.

Jak dzisiaj wygląda i co robi Hermiona z Harry’ego Pottera? >>

Neville Longbottom

Neville rozpoczął kurs aurorski razem z Harrym i Ronem, ale po kilku latach wrócił do Hogwartu by objąć stanowisko nauczyciela zielarstwa. Ożenił się z Puchonką, Hanną Abbot.

Harry Potter jako serial? Matthew Lewis jest na tak >>

Ginny Weasley

Ginny początkowo związała swoją karierę z quidditchem – przez kilka lat była ścigającą w drużynie Harpii z Holyhead. Po zakończeniu kariery skupiła się na wychowywaniu dzieci oraz relacjonowała mecze dla Proroka Codziennego.

George Weasley

George długo nie mógł pozbierać się po śmierci brata bliźniaka. Utracił nawet moc wyczarowywania patronusa, bo wszystkie szczęśliwe wspomnienia wiązały się z nieżyjącym Fredem. Wziął na swoje barki dalsze prowadzenie sklepu z magicznymi dowcipami i ożenił ze znaną nam Angeliną Johnson, z którą ma dwójkę dzieci – Freda i Roxanne.

Luna Lovegood 

Luna poślubiła wnuka Newta Scamandera, Rolfa. Razem z mężem i dziećmi podróżowała po świecie w poszukiwaniu dziwnych stworzeń. 

Draco Malfoy 

Draco Malfoy poślubił Astorię Greengrass, która nie podzielała zdania Malfoyów na temat czystości krwi, choć sama była z czarodziejskiej rodziny. Pod jej wpływem Draco poróżnił się z rodzicami. On i Astoria doczekali się syna, Scorpiusa. Draco po zakończeniu wojny otrzymał dobrą posadę w Ministerstwie Magii. Niestety jego żona zmarła młodo.

Percy Weasley

Po bitwie o Hogwart Percy wrócił do pracy w Ministerstwie Magii jako asystent ministra magii, którym został Kingsley Shacklebolt. Percy ożenił się z czarownicą o imieniu Audrey, z którą ma dwie córki – Molly i Lucy.

Cho Chang

Nie wiadomo kim Cho została po szkole, ale wiemy, że poślubiła mugola.

 

Jesteś fanem sagi o Harrym Potterze? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! :-)

Harry Potter: oto najtrudniejszy quiz wiedzy jaki widzieliście! [38 pytań] >>

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

༄ Dumbledore is so iconic lmao ϟ - - - ‎‎ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ » Follow @harry.p.universe for more « ⠀⠀ - - - ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ » Follower Count; 22,500 « - - - ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ » Harry Potter clothing link in my bio «⠀ - - - ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ » Don't repost « - - - ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀ Tags; 「 #harrypotter #hogwarts #potterhead #hermionegranger #hp #ronweasley #jkrowling #dracomalfoy #potter #fantasticbeasts #magic #drarry #harrypotterfan #emmawatson #harrypotteredit #wizardingworld #gaintrick #endgame #fantasticbeasts #harrypotterfacts #harrypotterfacts #harrypotterforever #follow #edit #harrypuniverse #love #follow4follow #instagood #harrypottermemes #memes 」 - - - ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ @ h a r r y . p . u n i v e r s e ◡̈

Post udostępniony przez ˗ˏˋ𝙃𝙖𝙧𝙧𝙮 𝙋𝙤𝙩𝙩𝙚𝙧 ⚯͛ˎˊ˗ (@harry.p.universe)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.