News

Hobbit: ciekawostki o filmie, których nie znaliście!

Hobbit: ciekawostki o filmie, których nie znaliście!

fot. youtube.com/ Warner Bros. Pictures

Jesteście fanami trylogii Hobbit? Przygotowaliśmy dla Was najlepsze ciekawostki na temat filmów. Ciekawe czy je znacie!

Hobbit to filmowa trylogia, która powstała na podstawie powieści J. R. R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem. Pierwsza część Hobbit: Niezwykła Podróż miała swoją premierę w 2012 roku, Hobbit: Pustkowie Smauga w 2013 roku, a Hobbit: Bitwa Pięciu Armii w 2014 roku. Producentem, współscenarzystą i reżyserem produkcji jest Peter Jackson, który również nakręcił trylogię Władcy Pierścieni.

W obsadzie znaleźli się m.in. Ian McKellen, Martin Freeman, Evangeline Lily, Cate Blanchett, Christopher Lee, Orlando Bloom, Richard Armitage oraz Benedict Cumberbatch. 

The Walking Dead: koniec serialu! Kiedy ostatni sezon? >>

Kto mógł zagrać Bilbo?

W rolę Bilbo Bagginsa wcielił się Martin Freeman. Jednak przesłuchiwani byli tacy aktorzy jak Daniel Radcliffe, James McAvoy, Shia LaBeouf, Erryn Arkin czy Tobey Maguire. Widzielibyście odtwórcę roli Harry’ego Pottera w roli hobbita?

Ian McKellen przeżył załamanie na planie

Ian McKellen, który wcielił się w postać Gandalfa, nakręcił wiele scen na planie pokrytym tylko zieloną płachtą znaną jako 'green screen'. Na dodatek aktor grał całkowicie sam. Podczas jednego z dni zdjęciowych McKellen poczuł się przytłoczony tymi warunkami. 

Nie po to zostałem aktorem! – krzyknął zdenerwowany. 

Mikrofon aktora był włączony i wszyscy na planie go słyszeli. Aby legendarny aktor poczuł się lepiej obsada i ekipa umieściła specjalne prezenty w jego busie.

Zwierzęca sierść na planie

Brody i włosy krasnoludów zostały zrobione z sierści jaków. Co ciekawe, jedynie broda Thorina była całkowicie naturalna. Niektóre elementy charakteryzacji kosztowały ponad 10 000 dolarów!

Benedict Cumberbatch inspirował się jaszczurką?

Dla Benedicta Cumberbatcha rola smoka Smauga była niesamowicie wymagająca. Okazuje się, że aktor przygotowując się do filmu regularnie odwiedzał londyńskiego zoo w celu obserwacji gadów. Szczególną inspiracją był sposób poruszania się legwanów i smoków z Komodo londyńskim zoo.

Madagaskar: ciekawostki o serii kultowych filmów animowanych. Wiedzieliście to? >>

Trzecia część miała być filmem z kategorią „R”

Początkowo Peter Jackson planował nakręcić tylko dwa filmy. Dopiero w trakcie realizacji produkcji zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie opowiedzieć całej historii w dwóch filmach. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii miała zostać zakwalifikowana do filmów, które mogą oglądać osoby powyżej 16. roku życia. Wszystko przez sceny, które nie zostały pokazane w ostatecznej wersji.

Rozszerzona wersja filmu zawierała cięższą przemoc, rozlew krwii podcza bitwy o Erebór oraz kadry, które można byłoby określić jako „makabryczne”.

Łoś Thranduila

W filmie król Thranduil dosiada dostojnego łosia. W rzeczywistości tę „rolę” odgrywał koń. Co ciekawe imię konia to… Łoś. ;-)

Ojciec młodszy od syna?

W trylogii Lee Pace wciela się w rolę króla Thranduila i ojca Legolasa. W rzeczywistości aktor jest dwa lata młodzszy od Orlando Blooma.

Harry Potter: najlepsze ciekawostki o filmach. Znaliście je? >>

Kto wystąpił zarówno we Władcy Pierścienia jak i Hobbicie?

Ian McKellen (Gandalf) i Cate Blanchett (Galadriela) to jedyni aktorzy, którzy wystąpili we wszystkich sześciu filmach o Śródziemiu.

Jesteście fanami trylogii Hobbit?

.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wishing Martin Freeman a very Happy Birthday!

Post udostępniony przez The Hobbit & LOTR (@thehobbitmovie)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

If you met Gandalf, what would you tell him?

Post udostępniony przez The Hobbit & LOTR (@thehobbitmovie)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Real love. #ValentinesDay

Post udostępniony przez The Hobbit & LOTR (@thehobbitmovie)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Leave Sauron to me!" #TheHobbit RIP Christopher Lee

Post udostępniony przez The Hobbit & LOTR (@thehobbitmovie)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hold on; the Eagles are coming. #TheHobbit

Post udostępniony przez The Hobbit & LOTR (@thehobbitmovie)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.