News

Instagram dla dzieci – co o nim wiadomo? Będzie podobny do Messenger Kids

Instagram dla dzieci – co o nim wiadomo? Będzie podobny do Messenger Kids

Fot. Pixabay.com

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Instagram zamierza wprowadzić wersję aplikacji dla dzieci. Prawdopodobnie będzie miał podobne funkcje do Messenger Kids.

Facebook i WhatsApp połączą się w 2021 roku? >> 

Instagram dla dzieci – od kiedy? Informacje

Jak donoszą portale, Instagram rozważa uruchomienie wersji platformy dla użytkowników poniżej 13. roku życia.

Przypomnijmy, że regulamin portalu społecznościowego jasno mówi o tym, że aby założyć na nim konto trzeba mieć co najmniej 13 lat. Mimo wszystko profile młodszych dzieci pojawiają się na Instagramie, ponieważ często przy rejestracji podawana jest fałszywa data urodzenia.

The Guardian informuje, że Instagram dla dzieci ma umożliwić im bezpieczne korzystanie z aplikacji i być zarządzana przez rodziców. Nowa wersja aplikacji ma pomóc dzieciom „w nadążaniu za znajomymi i odkrywaniu nowych zainteresowań”.

Rzecznik Facebooka miał powiedzie w rozmowie z serwisem, że firma pracuje nad wersję Instagrama podobną do aplikacji Messenger Kids, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. „Bezpieczniejsza alternatywa dla platformy Facebook Messenger” została wydana w 2017 roku.

Facebook wprowadza zmiany. Z Instagrama i Messengera znikną niektóre opcje >> 

Na razie nie wiadomo kiedy dzieci będą mogły korzystać z dedykowanego Instagrama. Mówi się, że projekt jest jednym z priorytetów Facebooka  do zrealizowania w pierwszej połowie 2021 roku.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.