News

Instagram z nową funkcją. Jak zarządzać Kontrolą Wrażliwych Treści?

Instagram z nową funkcją. Jak zarządzać Kontrolą Wrażliwych Treści?

Fot. Pixabay.com

Niedawno Facebook uruchomił na Instagramie Kontrolę Wrażliwych Treści. Po co powstała ta funkcja i jak z niej korzystać?

YouTube Shorts zastąpi TikToka? Co to jest i jak działa? >>  

Instagram: Kontrola Wrażliwych Treści. Co to jest?

20 lipca 2021 roku na Instagramie pojawiła się Kontrola Wrażliwych Treści, która pozwala użytkownikom decydować ile wrażliwych treści znajduje się w sekcji Eksploruj.

Uważamy, że ludzie powinni mieć możliwość kształtowania Instagrama w taki sposób, by był on dla nich odpowiedni. Poszliśmy w tym kierunku dzięki takim narzędziom, jak możliwość wyłączenia komentarzy lub ograniczenia możliwości interakcji z użytkownikiem Instagrama – przekazano na blogu serwisu społecznościowego.

Co to są wrażliwe treści? To takie, które niekoniecznie łamią Standardy Społeczności, ale mogą być przykre lub nieprzyjemne dla niektórych osób. Chodzi np. o posty, które zawierają podtekst seksualny lub sugerują przemoc. Treści, które naruszają Standardy Społeczności wciąż będą usuwane z Instagrama.

Instagram: Kontrola Wrażliwych Treści. Jak używać?

Żeby skorzystać z Kontroli Wrażliwych Treści, należy w sekcji „Ustawienia” na Instagramie wybrać „Konto”.

Ikea zamyka sklep w Warszawie. Do kiedy zrobimy tam zakupy? >>  

O tym, czy zachować ustawienia domyślne, czy zmienić ilość wyświetlania wrażliwych treści na Instagramie, będą mogły decydować wyłącznie osoby powyżej 18. roku życia.

Przypominamy, że według regulaminu Instagrama, użytkownik serwisu musi mieć ukończone 13 lat.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.