News

Instagram: licznik polubień zniknie? To możliwe

Instagram: licznik polubień zniknie? To możliwe

Fot. Pixabay.com

Licznik polubień zniknie z Instagrama? Bardzo możliwe, że już niedługo nie zobaczymy ilu osobom spodobało się nasze zdjęcie. To byłaby ogromna zmiana w funkcjonowaniu portali społecznościowych.

Nastolatka aresztowana za zorganizowanie imprezy. Szkody na setki tysięcy złotych >> 

Instagram: licznik lajków zniknie?

Plotki o tym, że Instagram ukryje liczbę „serduszek” pod zdjęciami pojawiły się jakiś czas temu. Jane Manchun Wong, która na co dzień jest pracownikiem Facebooka, na swoim Twitterze poinformowała, że Instagram właśnie testuje jak wyglądałby portal bez liczby polubień pod zdjęciami użytkowników. Dlaczego portal planuje takie zmiany? 

(...) Chcemy, żeby wasi obserwatorzy skupili się na tym co udostępniasz, nie na liczbie lajków, którą zdobył post – napisała Wong.

„Serduszka” nie znikną jednak z Instagrama całkowicie. Mówi się, że autor posta zobaczy komu spodobała się fotka, ale inni nie dowiedzą się już ile takich osób było.

Facebook usunie lajki? "Ta funkcja jest szkodliwa" >> 

Usunięcie lajków z Instagrama byłoby ogromną zmianą w funkcjonowaniu social mediów. Jest mnóstwo osób, które zarabiają na tym, że ich posty lubi wielu użytkowników. Pensja zależy też od aktywności followersów na danym profilu, czyli od komentarzy i właśnie liczby polubień. Nic dziwnego, że z czasem powstały fałszywe, często opłacane, konta, które mają jedynie zwiększyć zasięgi profilu. Jeśli licznik polubień zniknie z Instagrama, na pewno to ograniczy liczbę obserwatorów i wpłynie na popularność niektórych kont na Instagramie. 

Myślicie, że usunięcie liczby „serduszek” spod zdjęć na Instagramie to dobry pomysł?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj