News

Instagram i WhatsApp zmieniają nazwy! Wiemy dlaczego

Instagram i WhatsApp zmieniają nazwy! Wiemy dlaczego

Fot. Pixabay.com

Instagram i WhatsApp zmieniają nazwy! Wiemy dlaczego. Jak teraz będą nazywać się superpopularne aplikacje?

Będzie nowy przedmiot szkolny? O co chodzi i kiedy decyzja? >> 

Instagram i WhatsApp – nowe nazwy

Facebook potwierdził, że zamierza zmienić nazwy swoich dwóch aplikacji – Instagrama i WhatsAppa. Już niedługo Instagram będzie nazywał się Instagram from Facebook, a WhatsApp – WhatsApp from Facebook. Dlaczego firma podjęła taką decyzję?

Chcemy, aby czytając nazwy naszych produktów i usług, użytkownik od razu wiedział, do kogo należą – miał powiedzieć rzecznik firmy Facebook. Przypominamy, że Facebook został właścicielem Instagrama w 2012 roku. Z kolei komunikator WhatsApp firma Marka Zuckerberga przejęła dwa lata później.  

Chwalisz się pupilem na Facebooku? Jesteś łatwym celem dla hakera >> 

Rzecznik miał też poinformować, że po zmianach Instagram i WhatsApp będą wyświetlane na ekranach smartfonów tak samo jak do tej pory, jednak nowi użytkownicy, którzy będą pobierać aplikacje na swój telefon, zobaczą nowe nazwy apek w sklepie na urządzeniu. 

Zmiana nazw aplikacji jest prawdopodobnie podyktowana m.in. wynikami ankiet przeprowadzonych w 2018 roku. Badania wykazały, że 57% Amerykanów nie wiedziało, że Facebook jest właścicielem Instagrama. Z kolei ​​ponad 50% użytkowników WhatsApp nie miało pojęcia, że komunikator należy do Facebooka.

Vlogerka oszukała fanów! Udawała nastolatkę, a ma prawie 60 LAT >> 

Kiedy Instagram i WhatsApp zmienią nazwy? Facebook jeszcze nie zdradził od kiedy aplikacje będą nazywać się inaczej.

Myślicie, że zmiana nazw Instagrama i WhatsAppa to dobry pomysł?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.