News

Jak Zostałem Gangsterem hitem na Netflixie. Czyją historię opowiada film?

Jak Zostałem Gangsterem hitem na Netflixie. Czyją historię opowiada film?

fot. youtube.com/Kawulski Films

Film Jak Zostałem Gangsterem: Historia Prawdziwa jest hitem na Netflixie. Od kiedy produkcja została dodana na platformę nie schodzi z sekcji najpopularniejszych propozycji. Czyją historią jest inspirowany film?

Dziewczyny z Dubaju: Doda zdradziła datę premiery? >>

Jak Zostałem Gangsterem: Historia Prawdziwa - czyją historię opowiada film?

Film Macieja Kawulskiego trafił do kin 3 stycznia 2020 roku. Okazał się wielkim hitem i obejrzało go ponad milion widzów. Osoby, które nie zdążyły obejrzeć produkcji na dużym ekranie mogą teraz nadrobić zaległości dzięki platformie Netflix.

Choć Jak Zostałem Gangsterem: Historia Prawdziwa trafił na Netflixa kilka dni temu to od pojawienia się na platformie nie znika z sekcji najchętniej oglądanych produkcji w Polsce. W zestawieniu znajduje się razem z takimi tytułami jak: Trzynaście powodów, Venom, Dynastia czy serial dokumentalny Ostatni Taniec.

Jak zostałem gangsterem: Historia prawdziwa - o kim jest?

Akcja filmu rozpoczyna się w latach latach siedemdzięstych XX wieku i opowiadaną historią przenosi nas aż do pierwszej dekady XXI wieku. To przede wszystkim opowieść o jednym z najbardziej wpływowych polskich bandytów. Główny bohater grany przez Marcina Kowalczyka jest inspirowany prawdziwą osobą, którą poznali zarówno reżyser jak i scenarzysta filmu. Nie znamy jednak jej personaliów. 

Bohater to postać autentyczna. Poznałem go. Miałem też możliwość obejrzenia jego prywatnych archiwów zdjęć i filmów, które cytujemy w filmie. Myślę, że pomogło mi to zrozumieć, jak żyli gangsterzy, zobaczyć, co tak naprawdę myśleli. To nie zawsze wytatuowani faceci w skórach, napakowani na siłowni. To też zwykli ludzie, ze zwykłymi troskami, ze zwykłymi problemami, którzy czasem też płaczą, zakochują się, cierpią. Nieczęsto można zobaczyć ich z tej strony - powiedział Maciej Kawulski cytowany przez Gazetę Krakowską.

TOP 10 odludnych miejsc w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? >>

Jak Zostałem Gangsterem. Historia Prawdziwa – obsada, fabuła

"Jak Zostałem Gangsterem. Historia Prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach – czytamy w opisie filmu.

W produkcji Macieja Kawulskiego wystąpili m.in.: Marcin Kowalczyk, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Janusz Chabior, Jan Frycz, Adam Woronowicz, Mateusz Nędza, raper i wokalista Waldemar Kasta oraz Piotr Rogucki (lider zespołu Coma).

Julia Wieniawa i Maciej Musiał SĄ PARĄ?! Pójdą w ślady kolegów z planu? >>

Widzieliście film Jak Zostałem Gangsterem: Historia Prawdziwa?

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Kowalczyk (@marcinkowalczyk_)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Kowalczyk (@marcinkowalczyk_)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj