Reklama
placeholder
News

Ukraińska gwiazda Eurowizji na liście poszukiwanych przez Rosję

Ukraińska gwiazda Eurowizji na liście poszukiwanych przez Rosję

youtube: Eurovision Song Contest | Deutschland

Reklama
Reklama
placeholder

Pochodząca z Ukrainy wokalistka Jamala przed laty wygrała Eurowizję. Okazuje się, że gwiazda od niedawna jest poszukiwana listem gończym przez Rosję.

Jamala, a właściwie Susana Jamaladinova, w 2016 roku wygrała 61. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jej zwycięski utwór pod tytułem 1944 opowiada o deportacji Tatarów krymskich. Wokalistka ma pochodzenie krymskotatarskie oraz ormiańskie i nie pozostaje obojętna na wojnę w Ukrainie. Jamala wielokrotnie mówiła w mediach społecznościowych o tym, że nie godzi się na okupację swojego kraju przez Rosję. Skrytykowała też władze okupacyjne na Krymie i prosiła internautów o wsparcie dla Ukrainy. Okazuje się, że zachowanie Jamali nie spodobało się członkom Rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którzy umieścili ją na liście poszukiwanych osób. 

Polak, którego słuchają ponad 3 miliony osób na całym świecie. Znacie go? >>

Jamala poszukiwana listem gończym przez Rosję

Portal Mediazona przekazał w poniedziałek 20 listopada 2023 roku, że rosyjski sąd wydał za Jamalą list gończy oraz nakaz aresztowania. Rosyjskie władze oskarżają piosenkarkę o to, że rozpowszechniała fałszywe informacje na temat Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. W bazie danych rosyjskiego MSW pojawiła się informacja o tym, że Jamala jest poszukiwana na podstawie ''artykułu karnego''. Szczegóły na ten temat nie są jednak znane. Portal BBC przekazał, że wokalistka obecnie przebywa w Australii i jest w trakcie trasy koncertowej.

Książę Harry o śmierci królowej dowiedział się z MEDIÓW? Sensacje od królewskiego biografa >>

Jamala odniosła się do informacji przekazanych przez zagraniczne media na swoim InsaStory. Wokalistka napisała:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i widzicie takie informacje w światowych mediach. (...) Muzyka jest niebezpieczna. Czy to może być prawda?

W kwietniu 2022 roku Jamala znalazła się na liście osób pochodzących z Ukrainy, które zostały objęte zakazem wjazdu do Rosji na okres 50 lat. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama