News

Tik Tok: Savage Love Jasona Derulo to plagiat hitu z aplikacji?

Tik Tok: Savage Love Jasona Derulo to plagiat hitu z aplikacji?

fot. youtube.com/Jason Derulo Official

Piosenka Savage Love Jasona Derulo jest plagiatem hitu z Tik Toka? Fani piosenkarza mają wątpliwości co do nowego utworu.

Jakiś czas temu Jason Derulo opublikował w sieci nową piosenkę pod tyutułem Savage Love. Choć utwór szybko zdobył popularność i uznanie wśród fanów, to niektórzy zaczęli mieć wątpliwości, czy muzyka do Savage Love jest w całości autorstwa Derulo. Dopatrzono się dużego podobieństwa do jednej z piosenek dostępnych w aplikacji Tik Tok.

Kiedy Eurowizja 2021? Znamy daty! >>

Jason Derulo: nowa piosenka to plagiat z Tik Toka?

Jason Derulo piosenkę Savage Love opublikował nie tylko na platformach streamingowych, ale również udostępnił ją na swoim koncie na Tik Toku. To właśnie tam użytkownicy dopatrzyli się podobieństwa do melodii Laxed dodanej przez konto o nazwie @jawash_685.

Kto kryje się pod nazwą @jawash_685? Chłopak nazywa się Joshua Nanai, ma 17 lat i pochodzi z Auckland w Nowej Zelandii. Razem z piosenką Laxed udostępnił krótkie wideo, które miało być hołdem dla jego dziedzictwa. Utwór stał się Tik Tokowym viralem, a użytkownicy do tej melodii tworzyli własne filmiki z układem choreograficznym.

Na początku Jason Derulo udostępnił piosenkę bez żadnej informacji na temat tego, że została w niej użyta melodia 17-latka. Jednak po licznych interwencjach internautów piosenkarz dodał kolejny post na swoim profilu, w który zaznaczył, że użył melodii Joshua Nanai'ego.

Świetnie się bawiłem remiksując bit @ jawsh_685, który pokazał letnie wibracje #SavageLove” […] @ jawsh_685 świetna melodia! - napisał Derulo.

Wpadka piosenkarza oraz uznanie prawdziwego autora melodii na pewno pomogło Derulo przyciągnąć więcej osób, które przesłuchały utwór Savage Love.

Basia Kurdej-Szatan: płeć dziecka już znana?! >>

Co myślicie o zachowaniu Derulo?

 

@jasonderulo

Made this song last night. ##SavageLove Full song in my bio

♬ Savage Love (Laxed - Siren Beat) - Jawsh 685 & Jason Derulo

 

 

@jasonderulo

Had fun remixing @jawsh_685 siren beat ##SavageLove 🔥🔥🔥 summer vibes

♬ Savage Love (Laxed - Siren Beat) - Jawsh 685 & Jason Derulo

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Quarantine & chill

Post udostępniony przez Jason Derulo (@jasonderulo)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj