News

Kiedy Eurowizja 2021? Znamy daty!

Kiedy Eurowizja 2021? Znamy daty!

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Kiedy Eurowizja 2021? Już znamy daty następnego międzynarodowego konkursu! Poznajcie szczegóły.

Netflix – film o Eurowizji to komedia! Data premiery, piosenka, fabuła >> 

W 2020 roku 65. Konkurs Piosenki Eurowizji nie odbył się. Wydarzenie miało zostać zorganizowane 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie (Holandia), jednak zostało anulowane z powodu pandemii koronawirusa. 18 marca organizatorzy show wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Mimo że Eurowizja 2020 została odwołana, w dniu planowanego finału, 16 maja, odbył się specjalny koncert Światło dla Europy, w którym widzowie mogli usłyszeć wszystkie 41 utworów, które miały być zaprezentowane na scenie w Ahoy Rotterdam. Przypomnijmy, że w tym roku Polskę na Eurowizji miała reprezentować Alicja Szemplińska z singlem Empires.

Eurowizja 2020 odwołana. Państwa chcą zmiany decyzji >>

Eurowizja 2021 – data, miejsce

Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Eurowizja 2021 odbędzie się tam, gdzie planowano organizację konkursu w 2020 roku, czyli w Rotterdamie. W czasie koncertu Światło dla Europy potwierdzono, że show odbędzie się właśnie w Holandii na arenie Ahoy Rotterdam.

Kiedy Eurowizja 2021? Jak czytamy m.in. na Instagramie @eurovision, półfinały 65. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się w dniach 18 i 20 maja, a Wielki Finał – 22 maja 2021 roku.

Roksana Węgiel na Eurowizji 2021? Jest komentarz >> 

Eurowizja 2021: reprezentant Polski

Przypominamy, że Europejska Unia Nadawców podjęła decyzję, że reprezentant żadnego kraju nie będzie mógł wykonać na kolejnej Eurowizji piosenki, którą przygotował na 2020 rok. To oznacza, że na konkursie w 2021 roku usłyszymy nowe utwory.

Kto będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2021 roku? Tego na razie nie wiadomo. Wszyscy uczestnicy mają zostać potwierdzeni do jesieni, jednak jak już teraz osiemnastu nadawców wybrało ponownie tych samych artystów, którzy mieli ich reprezentować w tym roku. Mowa m.in. o Australii, Belgii, Grecji, Malcie i Ukrainie. Możliwe więc, że również Alicja Szemplińska pojedzie do Holandii na Eurowizję 2021.

Czekacie na Konkurs Piosenki Eurowizji?

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.