News

Autorka Harry'ego Pottera napisała nową książkę! J.K. Rowling udostępni ją za darmo

Autorka Harry'ego Pottera napisała nową książkę! J.K. Rowling udostępni ją za darmo

fot. Wiki Commons/BrokenSphere

Autorka serii przygód Harry'ego Pottera napisała nową książkę! J.K.Rowling udostępni ją za darmo w sieci. O czym będzie nowa powieść?

Przygody Harry'ego Pottera i jego przyjaciół podbiły serca milionów czytelników na całym świecie. Każda z książek z tej serii rozeszła się w rekordowym nakładzie i do dzisiaj jest to jedna z najchętniej czytanych powieści. Sama J.K. Rowling stała się jedną z najbogatszych autorek wszech czasów.

Harry Potter nie był jedyną historią, którą stworzyła J.K. Rowling. Brytyjka na podstawie stworzonego przez siebie świata wydała również scenariusz będący poniekąd kontynuacją serii - czyli Harry Potter i Przeklęte Dziecko - oraz scenariusze Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć, opowiadające historię z czasów gdy największym czarnoksiężnikiem świata był jeszcze Grindelwald, a nie Voldemort.

Następnie Rowling wydała książkę o tytule Trafny Wybór, która jest powieścią dla dorosłych. Pod pseudonimem Robert Galbraith, opublikowano również kryminały o detektywie Cormoranie Strike'u.

Harry Potter: powstał wirtualny escape room! Umiecie go przejść? >>

J.K.Rowling: nowa książka, akcja

J. K. Rowling oznajmiła na swoim koncie na Twitterze, że stworzyła nową powieść. Zdradziła, że historia nie ma nic wspólnego ze światem ukazanym w Harrym Potterze oraz nie ma w niej żadnej magii.

Tytuł nowej książki J.K.Rowling to The Ickabog. Akcja powieści będzie toczyć w pewnej baśniowej krainie i opowiadać o prawdzie i nadużyciu władzy. Sama autorka nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów, żeby nie psuć czytelnikom zabawy z odkrywania fabuły. ;-) 

Książka jest lekturą przede wszystkim dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

The Ickabog: gdzie i kiedy przeczytać online?

J.K.Rowling postanowiła zrobić niespodziankę najmłodszym czytelnikom i umilić im czas izolacji. Książka zostanie opublikowana w sieci i będzie dostępna zupełnie za darmo. Od 26 maja 2020 roku w każdy wieczór pisarka publikuje nowy rozdział swojej powieści. Treść jest dostępna na stronie ickabog.com. Na razie można ją znaleźć tylko w języku angielskim.

Oficjalna premiera książki The Ickabog zaplanowana jest na listopad 2020 roku. Będzie dostępna w wersji papierowej, jako e-book oraz audiobook. Autorka przeznaczy wynagrodzenie na wsparcie osób dotkniętych pandemią.

Co ciekawe, pierwszymi recenzentami książki The Ickabog były dzieci J.K.Rowling. To właśnie dla nich, prawie dziesięć lat temu, powstała ta historia. Brytyjka postanowiła opublikować opowiadanie z myślą o wszystkich, którzy ciężko znoszą czas pandemii koronawirusa.

Niestety jeszcze nie jest wiadomo kiedy książka będzie dostępna w Polsce.

Harry Potter: oto najtrudniejszy quiz wiedzy jaki widzieliście! [38 pytań] >>

Przeczytacie powieść The Ickabog?

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj