Reklama
placeholder
News

Joanna Krupa wygrała proces z ex managerką. Sprawy trwała wiele lat

Joanna Krupa wygrała proces z ex managerką. Sprawy trwała wiele lat

fot. x-news.pl

Reklama
Reklama
placeholder

Joanna Krupa to modelka i jurorka jednego z programów dla przyszłych modelek i modeli. Na co dzień dzieli życie między Polską a Los Angeles, gdzie mieszka wraz z córeczką Ashą. Celebrytka jest aktywna w mediach społecznościowych. 17 czerwca 2024 roku na swoim Instagramie zamieściła wyrok sądu. Dotyczy on spraw, które toczyły się między nią, a jej byłą managerką.

Justin Timberlake TRAFIŁ DO ARESZTU. Miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu >>

Joanna Krupa wygrała w sądzie. Dostanie ogromne pieniądze

Joanna Krupa i Małgorzata Leitner były ze sobą związane zawodowo przez 8 lat. W 2017 roku ich drogi się rozeszły. Niestety to rozstanie nie przebiegło pokojowo. Modelka w licznych wywiadach wspomniała, że panie pokłóciły się o pieniądze, których ex managerka miała być jej winna. Postanowiła dochodzić swoich praw w sądzie. Jej była agentka odwracała kota ogonem i twierdziła, że to Joanna Krupa jest jej winna pieniądze.

Pierwszą z batalii wygrała Małgorzata Leitner - zdaniem sądu modelka miała wystarczającą wiedzę o działalności wspólniczki i oddalił zarzuty. W kolejnej potyczce managerka chciała od swej podopiecznej zapłaty za umowy, z których się wywiązała. Joanna Krupa miała zapłacić jej wówczas 138 tysięcy złotych. Odwołała się jednak od wyroku, który zapadał w maju 2023 roku  i sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego. To on zdecydował, że ostatecznie to Małgorzata Leitner ma zapłacić Joannie Krupie należne się jej pieniądze. Z opublikowanego przez  modelkę wyroku wynika, że sprawy między nimi toczyły się od czerwca 2017 roku. W sumie Małgorzata Leitner jest winna modelce ponad milion złotych.

Jednocześnie wyrokiem z dnia 29 grudnia 2023 roku ten sam Sąd w postępowaniu prowadzonym pod sygnaturą akt XXV C 1275/18 zasądził od Models School spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie na rzecz Joanny Krupy kwotę 628 949,36 zł z ustawowymi odsetkami za opóźnienie do dnia zapłaty:
1) od kwoty 537 621,56 zł – od 3 sierpnia 2018 roku,
2) od kwoty 13 617,36 zł – od 26 września 2018 roku,
3) od kwoty 44 245,92 zł - od 1 listopada 2018 roku,
4) od kwoty 21 258,12 zł – od 1 grudnia 2018 roku,
5) od kwoty 12 206,40 zł – od 1 stycznia 2019 roku;

Okazuje się, że w trakcie współpracy obu pań, managerka miała pobierać dla siebie wyższe kwoty niż te wynikające z zawartej między nimi umowy.

Pragnę również wskazać, iż wszystkie sądy cywilne dotychczas rozstrzygające spór pomiędzy Panią Joanną Krupą a byłą menadżerką potwierdziły jednoznacznie, iż przez wszystkie lata współpracy agencja pobierała prowizje znacząco wyższą niż ta wynikająca z umowy zawartej pomiędzy stronami.

Myślicie, że Joanna Krupa wreszcie odzyska spokój?

Ewa Chodakowska ujawniła swój wiek biologiczny. Ale młoda! >>

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama