News

Julia Kostera vs Dawid Kwiatkowski: jest spór o autorstwo projektu

Julia Kostera vs Dawid Kwiatkowski: jest spór o autorstwo projektu

fot. instagram.com/juliakostera/kwiatkowsky/

Julia Kotera i Dawid Kwiatkowski spierają się o autorstwo projektu dresów? Zrobiło się gorąco!

Dawid Kwiatkowski od jakiegoś czasu prowadzi sklep internetowy ze swoimi ubraniami. Na stronie znajdziemy m.in. koszulki, czapki, skarpetki, a nawet dresy. Niedawno Julia Kostera pokazała pierwsze zdjęcia ze swojej nowej kolekcji ubrań, a piosenkarz zauważył pewne podobieństwo do jego projektów.

Friz na mercedesie. Tak teraz wygląda auto Wersow >>

Julia Kostera i Dawid Kwiatkowski: projekt dresów

Na Instagramie i Twitterze zawrzało. Wszystko po komentarzu Dawida Kwiatkowskiego zamieszczonym pod zdjęciem Julii Kostery. Piosenkarz wytknął youtuberce, że dresy jej projektu są podobne do modelu, który on oferuje w swoim sklepie.

Cześć Julka, nie znamy się, ale moim fani zaczęli podsyłać mi Twoje story na którym mówisz, że te dresy, które masz u siebie, są ogólnodostępne jako krój. Niestety nie do końca tak jest. Sam dres - okej, nic innowacyjnego, ale... Razem z ludźmi, z którymi pracuję, przez długi czas metodą prób i błędów, dostawania i odsyłania sampli od szwalni, konstruowałem właśnie te dresy .Szerokość, długość czy typ ściągaczy w Twoich dresach to moje wyliczenia i mój czas. Kaptur w Twoich dresach czy typ, długość i zakończenie sznurków, czy przy bluzie, czy przy dresach - również praca moja i mojego teamu. Kolory niestety również.[…] Poprosiłem mój team o skonfrontowanie tego ze szwalnią. Okazuje się, że tak jak mówisz, mamy tę samą szwalnię, ale po wymianie argumentów z obu stron, mój team otrzymał przeprosiny za wykorzystanie gotowego, stworzonego przeze kroju. […] Przyjmij tę wiadomość jako informacyjną, a nie atak – napisał pokojowo Dawid.

Blanka Lipińska pozbyła się prezentu od Barona. Powód przeraża >>

Julia Kostera i Dawid Kwiatkowski projekt dresów: oświadczenie szwalni

W sieci zawrzało. Internauci starali się dowiedzieć kto zawinił i czy Julia Kostera skopiowała pomysł Dawida Kwiatkowskiego. Dyskusję postanowiła rozstrzygnąć szwalnia, która zajmuje się produkcją ubrań obu gwiazd. Pojawiło się specjalne oświadczenie.

Naszym podstawowym działaniem jest tworzenie bazowych krojów ubrań, które wykorzystujemy u różnych twórców. Baza jest jedna, zmieniają się jedynie nadruki i hafty lub dodatki do odzieży typu sznurki, szerokości gumek itp. […] Dresy, które najpierw pojawiły się w sklepie Dawida Kwiatkowskiego, a później w sklepie Julii Kostery zostały przez nas stworzone, ze wszystkimi potrzebnymi do tego wyliczeniami. Prawdą jest jednak, że w tych konkretnych dresach to Dawid i jego zespół wybrał kolory, długość sznurków oraz szerokość gumki. Jednak jest to wybór dość ograniczony, polegający na tym, co mamy dostępne w ofercie. […]

W momencie podjęcia współpracy Julia Kostera nie wiedziała o historii powstania tych dodatków i nie mogła się domyślić, że wkład w ich powstanie miał Dawid. Wprowadziła do oferty to, co jej zaproponowaliśmy. Bardzo proszę powstrzymać się od negatywnych komentarzy w jej kierunku, ponieważ nie jest stroną w tym konflikcie. […]  W związku z powyższym, żeby uniknąć dalszych negatywnych komentarzy, zdecydowaliśmy wspólnie, że dresy zostaną wycofane ze sklepu Julii Kostery […] – możemy przeczytać.

Tadeusz Gauer w szpitalu. Trener gwiazd przeszedł operację >>

Myślicie, że firma zakończyła spór między Kwiatkowskim a Kosterą?
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @jkostera.pl

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.