News

Kalush Orchestra: co z dalszą karierą? Stoi pod znakiem zapytania

Kalush Orchestra: co z dalszą karierą? Stoi pod znakiem zapytania

fot. materiały prasowe EBU/SARAH LOUISE BENNETT

Kalush Orchestra wygrali 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. Reprezentanci Ukrainy podbili serca publiczności piosenką Stefania i zdobyli łącznie 631 punktów. Co dalej z karierą zespołu?

Kalush Orchestra skomentowali punkty dla Polski. Co powiedzieli o wyniku Eurowizji 2022? >> 

Zwycięstwo w Eurowizji 2022 przyniosło grupie Kalush Orchestra rozpoznawalność na całym świecie. Wideo z występu podczas wielkiego finału wyświetlono na YouTube do tej pory 15 milionów razy.

Kalush Orchestra wygrali Eurowizję 2022. Jak potoczy się ich kariera?

Mówi się, że utwór Stefania, z którą Kalush Orchestra zajęli 1. miejsce w Turynie to hymn ukraińskich matek od momentu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Fani zwycięzców Eurowizji zastanawiają się jak dalej potoczy się kariera Kalush Orchestra. W Ukrainie trwa wojna, mężczyźni w wieku poborowym nie mogą opuszczać kraju bez zezwolenia. Specjalna przepustka dla Kalush Orchestra wygasła 15 maja 2022 roku.

W moim przypadku jest bardzo prawdopodobne, że zostanę powołany do walki. (...) Każdy powinien odegrać swoją rolę podczas wojny, jeśli zostanie o to poproszony. Wiem na pewno, że Ukraińcy z doświadczeniem wojennym faktycznie wstępują do armii, by walczyć za swój kraj, nawet bez powołania – cytuje Olega Psiuka z Kalush Orchestra onet.pl, powołując się na portal Wales Online.

Ukraina wygrywa Eurowizję! O czym jest piosenka Stefania - Kalush Orchestra? [tekst piosenki + tłumaczenie] >> 

Na razie nie wiadomo czy zwycięzcy Eurowizji 2022 wyruszą w trasę koncertową. Przypomnijmy jednak, że Kalush Orchestra 30 lipca 2022 roku ma wystąpić w Polsce podczas Sun Festival w Sopocie.

Kalush Orchestra zapowiedzieli, że planują sprzedać zdobyte w Turynie trofeum. Zyski mają zostać przekazane na pomoc ukraińskiej armii.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.