News

Kotka spadkobiercą Karla Lagerfelda?! Projektant zostawił po sobie fortunę

Kotka spadkobiercą Karla Lagerfelda?! Projektant zostawił po sobie fortunę

screen Instagram/karllagerfeld

19 lutego 2019 roku, w wieku 85 lat, zmarł Karl Lagerfeld. Media podają, że kreator mody zostawił po sobie ogromny majątek, a jego jedyną spadkobierczynią została… kotka!

Karl Lagerfeld – spadkobiercy

Kiedy poinformowano, że Karl Lagerfeld nie żyje, do Francji zaczęły spływać kondolencje z całego świata. Wszyscy zaczęli wspominać wielkiego kreatora, który przez wiele lat był związany z domem mody Chanel.

Mało kto jednak wie, że Karl Lagerfeld nigdy nie założył rodziny. Przez wiele lat był jednak związany z Jacquesem de Bascherem, który zmarł w 1989 roku. Towarzyszką życia Karla Lagerfelda do końca była natomiast jego ukochana kotka Choupette. Projektant miał dbać o zwierzę tak bardzo, że kilka lat temu założył mu nawet… konto bankowe i zgromadził tam oszczędności w wysokości kilku milionów euro. Media podają, że z powodu braku innych spadkobierców, prawdopodobnie to ona odziedziczy całą fortunę projektanta, którą oszacowano na 150 milionów funtów!

Karl Lagerfeld przyjaźnił się z Polką. Pożegnała go we wzruszającym wpisie >> 

Jest jednak jeden problem. W świetle prawa, kotka Karla Lagerfelda nie jest osobowością prawdą, a tym samym nie może przejąć spadku po swoim panu. Co w takim razie stanie się z majątkiem Lagerfelda? Dowiemy się w swoim czasie. 

Zazdrościmy tej kotce!

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj