News

Karol III zainspirował się… Cristiano Ronaldo? Sami zobaczcie, że to łudzące podobieństwo

Karol III zainspirował się… Cristiano Ronaldo? Sami zobaczcie, że to łudzące podobieństwo

fot. Wikimedia Commons/The White House | fot. Wikimedia Commons/Анна Нэсси

Król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zaprezentował swój nowy herb. Internauci szybko zauważyli podobieństwo do innego logo, należącego do znanego piłkarza. Niektórzy wysuwają nawet oskarżenia o plagiat.

Elżbieta II – przyczyna śmierci ujawniona. Dlaczego zmarła królowa? >>

Karol III – herb

Karol II przejął obowiązki władcy po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września 2022 roku. Zmiana będzie miała wpływ na codzienne życie Brytyjczyków – zmienią się nie tylko dokumenty państwowe, ale także monety i znaczki pocztowe, na których zwyczajowo znajduje się podobizna panującego monarchy. 

Niedawno Pałac Buckingham ujawnił projekt oficjalnego herbu Karola III. Monogram zawiera inicjały władcy – litery C i R (od angielskiego Charles Rex, z łac. „król”), rzymską liczbę „III” oraz koronę Tudorów, która jest nawiązaniem do dziadka króla, Jerzego VI. Wszystkie znaki są złote.

Testament Elżbiety II – kto odziedziczy majątek monarchini? >>

Internauci i osoby interesujące się brytyjską monarchią szybko zauważyli, że herb jest łudząco podobny do logo jednego z najsłynniejszych piłkarzy – Cristiano Ronaldo. Ono również zawiera litery C i R. Z kolei korona z herbu króla przypomina koronę z logo klubu piłkarskiego, do którego przez wiele lat należał Ronaldo – Realu Madryt.

Zauważyliście podobieństwo?

Karol III – koronacja

Choć Karol III pełni już funkcję króla, oficjalna koronacja odbędzie się prawdopodobnie dopiero wiosną 2023 roku. Pozwoli to na odbycie odpowiednio długiej żałoby po zmarłej królowej, jak również zapewni czas na szczegółowe planowanie ceremonii. 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.