News

Kim Kardashian zapłaci GIGANTYCZNĄ karę? Chodzi o nielegalną promocję na Instagramie

Kim Kardashian zapłaci GIGANTYCZNĄ karę? Chodzi o nielegalną promocję na Instagramie

fot. Instagram / @kimkardashian

Profil Kim Kardashian na Instagramie obserwuje ponad 331 milionów użytkowników. Okazuje się, że jedna z najpopularniejszych celebrytek na świecie popadła w poważne kłopoty po tym, jak w jednym ze swoich wpisów wypromowała firmę bez odpowiedniego oznaczenia. Jakie konsekwencje poniesie?

Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej 8 lat, chce procesu >>

Kim Kardashian ukarana za promowanie kryptowalut

W czerwcu 2021 roku Kim Kardashian umieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym pochwaliła działania firmy handlującej kryptowalutami. Nie oznaczyła jednak wpisu jako współpracy, dlatego też zainteresowała się nim Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, która postanowiła podjąć kroki prawne w sprawie Kardashianki. Ponadto, w międzyczasie wyszło na jaw, że firma, która rzekomo zapłaciła celebrytce 250 tysięcy dolarów za reklamę, wyłudzała od swoich inwestorów pieniądze, podając im fałszywe informacje. 

Kim Kardashian retuszuje zdjęcia swoich dzieci? Są dowody >>

Wygląda na to, że Kim Kardashian nie była świadoma nielegalnych działań relamowanej przez siebie firmy specjalizującej się w kryptowalutach. Celebrytka zapewniła, że nie zamierza przeciwstawiać się karze grzywny w wysokości 1,26 miliona dolarów, którą otrzymała od Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd za to, że reklamowała kryptowaluty bez odpowiedniego oznaczenia. Kardashianka obiecała również, że odda zarobione w nieuczciwy sposób pieniądze i nie będzie reklamować kryptowalut w mediach społecznościowych przez co najmniej 3 lata. 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.