News

Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej 8 lat, chce procesu

Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej 8 lat, chce procesu

fot. Instagram.com/shakira

Shakira została oskarżona o oszustwa podatkowe. Wokalistka nie zgodziła się na ugodę i zdecydowała na proces. Prokuratura miałaby zażądać ponad ośmiu lat więzienia dla kolumbijskiej gwiazdy.

Shakira: siostra piosenkarki zdradziła co u niej słychać po rozstaniu z Pique >> 

Shakira ukarana za oszustwa podatkowe?

Agencja AP podała, że Shakira, a właściwie Shakira Isabel Mebarak Ripoll, została oskarżona o niezapłacenie hiszpańskiemu fiskusowi 14,5 miliona euro podatków w latach 2012-2014. W akcie oskarżenia zawarto sześć zarzutów przeciwko piosenkarce.

Przedstawiciele Shakiry zapewnili, że zapłaciła podatki oraz 3 miliony euro odsetek, które według prokuratury ma być winna Hiszpanii. W oświadczeniu cytowanym przez CNN czytamy, że Shakira oraz jej zespół twierdzą, że sprawa jest „całkowitym naruszeniem jej praw”.

Data rozprawy z udziałem Shakiry nie jest jeszcze znana.

Beyonce – Renaissance. Nowa płyta wyciekła, gwiazda dziękuje fanom >>

Prokuratura zapowiedziała, że będzie wnosić o skazanie Shakiry na osiem lat i dwa miesiące więzienia oraz zapłacenia przez artystkę grzywny w wysokości 24 milionów euro, jeśli zostanie uznana za winną. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.