Reklama
placeholder
News

Kim Kardashian w sukience Marilyn Monroe – mocne słowa projektanta

Kim Kardashian w sukience Marilyn Monroe – mocne słowa projektanta

fot. Instagram.com/kimkardashian

Reklama
Reklama
placeholder

Kim Kardashian na Met Gali 2022 zaprezentowała się przed fotoreporterami w sukience, w której Marilyn Monroe odśpiewała prezydentowi Stanów Zjednoczonych – Johnowi F. Kennedy'emu – kultowe już Happy Birthday.

Legendarny projektant mody, Bob Mackie, skomentował fakt, że członkini rodu Kardashianów włożyła kreację, którą miała na sobie ikona kina.

Met Gala: ile schudła Kim Kardashian, żeby… zmieścić się w sukienkę Marilyn Monroe? >> 

Bob Mackie narysował oryginalny szkic sukienki, którą Marilyn Monroe założyła na obchody urodzin prezydenta USA.

82-letni projektant, podczas rozmowy z tygodnikiem Entertainment Weekly, krytycznie skomentował kreację Kim Kardashian na Met Gali.

Bob Mackie o Kim Kardashian w sukience Marilyn Monroe

Myślę, że to wielka pomyłka, błąd. [Marilyn – przyp.red.] była boginią. Szaloną boginią, ale boginią. Była po prostu bajeczna. Nikt tak się nie fotografuje, ta sukienka została zaprojektowana dla niej. Nikogo więcej nie powinno się w niej widywać – twierdzi Bob Mackie.

Balenciaga sprzedaje zniszczone trampki. Cena? Szokująco wysoka

Kim Kardashian miała na sobie słynną suknię tylko przez kilka minut i zapewniała, że podchodziła do niej odpowiednio ostrożnie. Mimo wszystko, pojawiły się komentarze, że wybór sukienki Monroe przez celebrytkę to oznaka braku szacunku do bezcennej historii kreacji.

Magazyn People cytuje doktor Justine De Young, profesor historii mody w Fashion Institute of Technology, która nazwała stylizację Kim Kardashian na Met Gali 2022 „nieodpowiedzialną” i „niepotrzebną”.

(…) Taki kultowy kawałek amerykańskiej historii nie powinien być narażany na ryzyko uszkodzenia tylko dla połechtania ego i zrobienia zdjęć – czytamy.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama