News

Balenciaga sprzedaje zniszczone trampki. Cena? Szokująco wysoka

Balenciaga sprzedaje zniszczone trampki. Cena? Szokująco wysoka

fot. Wikimedia Commons/Tseuwonn Rekauidscoo

Balenciaga sprzedaje zniszczone trampki. Oferta luksusowej marki wzbudziła sporo kontrowersji, m.in. przez cenę. Ile trzeba zapłacić za „znoszone” buty?

BALENCIAGA dla Ukrainy. Dosadny przekaz? >> 

Balenciaga – zniszczone trampki w sprzedaży

Kampania prezentuje buty, które wyglądają na bardzo zniszczone, poobijane i zabrudzone. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej domu mody, to „portrety martwej natury”, których autorem jest fotograf Leopold Duchemin. 

Buty Paris Sneakers w sprzedaży nie są w rzeczywistości tak zniszczone, jak na zdjęciach promujących projekt. Tenisówki mają jednak widoczne „ślady noszenia”.

Met Gala: ile schudła Kim Kardashian, żeby… zmieścić się w sukienkę Marilyn Monroe? >> 

Kolekcja „Full Destroyed” skłania do dyskusji nad tym, czym tak naprawdę są luksus i bogactwo. Projekt Balenciagi spotkał się z krytyką w sieci.

Obrzydliwa jest ta „moda inspirowana kimś kogo nie stać na nowe buty. Diabeł chyba nie tylko „ubiera się u Prady”, lecz także u Balenciagi.

To policzek dla tych, którzy faktycznie borykają się z ubóstwem.

Czy to żart?

Cristóbal Balenciaga przewraca się w grobie… – czytamy na Instagramie.

Justin i Hailey Bieber w oryginalnych kreacjach. Crocsy, garnitur po ojcu i prześcieradło? >> 

Przesłanie jest jasne: kup i zachowaj na zawsze. Demna [Demna Gvasalia, projektant mody  przyp.red.] sprawi, że ludzie, którzy mogą sobie pozwolić na luksusowe rzeczy, zapłacą (...) za trampki, wyglądające na noszone. Całkowicie wywraca w ten sposób do góry nogami istotę luksusu. (...) Po raz kolejny nabija się z ludzi, którzy rzeczywiście wydają minimalną pensję na rzeczy, które, po pierwsze mogą zostać uznane za jednorazowe, a po drugie są pozornie bezwartościowe – skomentował  Pierre M’Pelé, redaktor francuskiego GQ (cytat za vogue.pl).

Limitowana edycja 100 par zniszczonych tenisówek trafiła m.in. do sklepu online Balenciagi 9 maja. Zniszczone trampki kosztują… 395-1450 euro, czyli od około 1840 do około 6700 złotych.

Warto takie mieć? 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.