News

Koniec SMS-ów? Nadchodzi nowy system komunikacji

Koniec SMS-ów? Nadchodzi nowy system komunikacji

Fot. Pixabay.com

To koniec SMS-ów? Nadchodzi nowy system komunikacji, który zastąpi wysyłanie wiadomości. Co to jest RCS i kiedy zostanie wprowadzony?

Ekstremalne upały zbliżają się do Polski. Padnie rekord temperatury >>

System RCS – co to jest?

RCS, czyli Rich Communiction Service, to nowy system komunikacji, który będzie miał dużo więcej opcji niż tradycyjny SMS, Messenger, WhatsApp czy inne komunikatory. Czym różni się RCS od tradycyjnego SMS-a? W nowym systemie możemy przede wszystkim komunikować się z wieloma osobami na raz, sprawdzać ich lokalizację i współdzielić z nimi przesyłane pliki. Co najważniejsze, pliki, które wysyłamy mogą mieć do 100 MB! W tej chwili komunikatory nie pozwalają na tak duży transfer danych. To byłoby bardzo duże ułatwienie, bo przecież nie zawsze chcemy otwierać komputer, żeby przesłać coś większego ;-).

Facebook – Libra. Płatności wchodzą w życie >>

System RCS jest promowany m.in. przez Google. Według założeń z RCS będą mogli korzystać wszyscy, bez względu na to z jakim operatorem komórkowym podpisali umowy. Jedyne co muszą zrobić, to mieć konto w Google. Warto zaznaczyć, że jeśli RCS zostanie wprowadzony na stałe, będzie integralną częścią każdego smartfona.

To najlepsza wyszukiwarka tanich lotów. Ma opcję lotu „gdziekolwiek” >>

Nowy sposób komunikacji jest w tej chwili testowany w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja działa już we Francji i Wielkiej Brytanii (w aplikacji RCS Chat). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy komunikator zostanie wprowadzony też do innych krajów.

Messenger: nowe dźwięki w aplikacji. Jak je zmienić? >> 

Kiedy RCS pojawi się w Polsce? Tego na razie nie wiadomo, ale mówi się, że polscy operatorzy rozważają wprowadzenie nowego systemu do swoich ofert.

Jedno jest pewne - RCS byłby dużą konkurencją nie tylko dla SMS-ów, lecz także innych komunikatorów. 

Używalibyście RCS?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj