News

Laureat Konkursu Chopinowskiego zatrzymany. Powodem skorzystanie z usług prostytutki

Laureat Konkursu Chopinowskiego zatrzymany. Powodem skorzystanie z usług prostytutki

fot. YouTube.com/RWAFRICA

Reklama
Reklama
placeholder

Laureat Konkursu Chopinowskiego został zatrzymany przez policję za korzystanie z usług prostytutki. 

Konkurs Chopinowski 2020: WYNIKI. Które miejsce zajął Polak Jakub Kuszlik? >> 

Przesłuchania finałowe XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zakończyły się 20 października 2021 roku. Zwycięzcą został Bruce (Xiaoyu) Liu, który reprezentował Kanadę.

W ostatnim czasie głośno jest też o innym zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego - Li Yundi.

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego zatrzymany przez policję

Jak poinformowało m.in. BBC, chiński pianista został zatrzymany w Pekinie za korzystanie z usług prostytutki. „Książę fortepianu” wygrał Konkurs Chopinowski w 2000 roku.

Wi-Fi zakazane m.in. w szkołach i szpitalach? Petycja wpłynęła do Sejmu >> 

Podano, że funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę. W komunikacie policja przekazała, że oboje przyznali się do zarzucanych im czynów.

Świat nie jest po prostu czarno-biały, ale trzeba odróżniać czerń od bieli; tego nigdy nie wolno pomylić – brzmiał podpis pod zdjęciem fortepianowej klawiatury, które pojawiło się na profilu w mediach społecznościowych komendy.

O tym,  że zatrzymany to Li Yundi, który jako 18-latek został najmłodszym w historii zwycięzcą Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, poinformował m.in. chiński dziennik „Renmin Ribao”. W 2015 roku Yundi został jurorem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Tyga zatrzymany przez policję. Była dziewczyna oskarżyła go o przemoc >>

Jak donosi serwis rmf24.pl, Stowarzyszenie Muzyków Chińskich zapowiedziało zawieszenie członkostwa artysty za prezentowany przez niego „wyjątkowo negatywny wpływ na społeczeństwo”.

Spekuluje się, że zatrzymanie Li Yundi może być traktowane jak ostrzeżenie dla chińskich celebrytów, którzy prezentują „niemoralny” styl życia. Może być też postrzegane jako element kampanii władz wymierzonej w przemysł rozrywkowy.

Rmf24 przytacza The New York Timesa, który przypomina, że „oskarżenia o korzystanie z prostytucji lub nakłanianie do niej były w przeszłości wielokrotnie wykorzystywane przez chińskie władze do eliminowania przeciwników politycznych”.

COVID-19 dopadł Eda Sheerana. Jak się czuje i gdzie przebywa? >>

Gazeta komentuje, że należy zachować daleko idącą ostrożność w ocenie również tej sprawy – czytamy.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.