News

Kraina Lodu: ciekawostki o filmie, których nie znaliście

Kraina Lodu: ciekawostki o filmie, których nie znaliście

Fot. YouTube.com/Walt Disney Animation Studios

Jesteście fanami Krainy Lodu i wydaje Wam się, że wiecie o niej już wszystko? Mamy dla Was kilka ciekawostek o filmie, których prawdopodobnie nie znaliście! ;-) 

Szukasz kultowych filmów i seriali dostępnych online? Te tytuły zobaczysz także w Polsce >>

Film Kraina Lodu wszedł na ekrany kin w 2013 roku i szturmem podbił serca (nie tylko) najmłodszych widzów na całym świecie. Produkcja Walta Disneya odniosła taki sukces, że w 2019 roku historia Anny, Elsy i Olafa doczekała się kontynuacji.

Przygotowaliśmy kilka ciekawostek, które z pewnością zaskoczą niejednego wielbiciela Krainy Lodu.  

Kraina Lodu – ciekawostki

  1. Elsa i Anna są kuzynkami Roszpunki. Bohaterów Zaplątanych można dostrzec na dziedzińcu, kiedy Anna wybiega z zamku w dniu koronacji siostry.
  2. Kiedy Elsa i Anna są nastolatkami, ich rodzice giną w czasie sztormu. Król i królowa Arendelle mieli płynąć wtedy na ślub Roszpunki i Juliana.
  3. Na początku Elsa miała być czarnym charakterem. Mówi się, że inspiracją do jej stworzenia była… Amy Winehouse. Po napisaniu piosenki Mam Tę Moc twórcy uznali jednak, że księżniczka nie może być negatywną postacią.
  4. Elsa ma na głowie aż 420 tysięcy włosów! To więcej niż Roszpunka, dla której twórcy animacji stworzyli „jedynie” 27 tysięcy pasm.
  5. Nagroda za piosenkę Mam Tę Moc znajduje się w Walt Disney’s Animation Studios. Statuetka „jest ubrana” w niebieską sukienkę Elsy.
  6. Inspiracją do stworzenia pałacu Elsy był lodowy hotel, który znajduje się w Quebec (Kanada).  
  7. Chyba nikt nie wyobraża sobie Krainy Lodu bez Olafa! Podobno na początku twórcy produkcji chcieli, żeby sympatyczny bohater był nie bałwanem, ale… pingwinem.
  8. Imiona bohaterów Hans, Kristoff, Anna i Sven to nie przypadek. W ten sposób oddano hołd Hansowi Christianowi Andersenowi, który napisał m.in. baśń Królowa Śniegu. To właśnie ona była inspiracją dla Krainy Lodu.
  9. Animatorzy tak bardzo chcieli wiarygodnie odtworzyć renifera, że pewnego dnia do studia przyprowadzono prawdziwe zwierzę.
  10. Anna to pierwsza księżniczka Disneya, która zakochała się w czarnym charakterze.

Wiedzieliście o tym? :-)

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.