News

Szukasz kultowych filmów i seriali dostępnych online? Te tytuły zobaczysz także w Polsce

Szukasz kultowych filmów i seriali dostępnych online? Te tytuły zobaczysz także w Polsce

fot. YouTube.com

Kto obejrzał już 'wszystko' na polskim Netflixie ręka w górę! Pandemia koronawirusa sprzyja wzmożonemu oglądaniu filmów, programów i seriali, a biblioteki serwisów streamingowych nie nadążąją z dodawaniem kolejnych nowości dla swoich widzów. Wielu z nich narzeka, że dostępne produkcje obejrzeli już po kilka razy, a zapotrzebowanie jest ogromne.

Nic dziwnego – przez obostrzenia związane z COVID-19 mocno okrojone lub wręcz zawieszone zostały zaplanowane produkcje, a w tradycyjnej telewizji również z tego samego powodu próżno szukać nowości. Premiery kinowe nie odbywają się planowo, a prace nad filmami przedłużają się lub są sukcesywnie przesuwane - jedynie niektóre produkcje premierowo pojawiają się właśnie w serwisach VOD. Pozamykane w większości kina jeszcze przez długi czas nie zapełnią się widzami.

Część użytkowników płatnych serwisów VOD zwraca się w serwisach społecznościowych do swoich dostawców, aby postarali się pozyskać do bazy również starsze, ale kultowe pozycje filmowe. Wśród pożądanych tytułów pojawiają się przede wszystkim seriale, które oglądały miliony wielbicieli już od lat 90-tych. Przeważająca jednak część abonentów VOD jest żądna kolejnych dawek nowości – najlepiej kilku przynajmniej raz w tygodniu :-)! Jak więc uzyskać dostęp do większej ilości tytułów?

Jak oglądać zagraniczne filmy i seriale w Polsce?

Jest jednak sposób, aby poszerzyć swoją bibliotekę filmów i oglądać we własnym domu produkcje niedostępne w polskich serwisach VOD. 

Posiadacze dostępu do sieci VPN nie dość, że korzystając z niej zachowują anonimowość działań w sieci i ochronę swoich danych, to jeszcze unikają tzw. geoblokad i mogą zakładać konta użytkownika oraz korzystać z serwisów i pozycji VOD niedostępnych na terenie naszego kraju. 

VPN to wirutalna sieć prywatna, która spełnia też inne zadania – w erze m.in. pracy w systemie home office zapewnia pracownikom bezpieczne połączenia sieciowe na odległość. Sieć VPN kieruje ruch internetowy do jednego ze swoich serwerów gdzie następnie jest szyfrowany. Dzięki takim VPN-om jak np. SurfShark możesz znajdować się w Polsce, a łączyć się np. z serwerem amerykańskim, co sprawia, że zyskujemy tamtejszy dostęp do zasobów bibliotek serwisów.

Zagraniczne serwisy VOD dostępne dzięki sieci VPN – co warto obejrzeć?

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie tytułów filmowych i serialowych, które nie są dostępne w polskich serwisach VOD. Na szczególną uwagę zasługuje tu platforma Disney+, która nadal nie jest dostępna w naszym kraju.

Jak korzystać z Disney+ na terenie Polski? Jak we wszystkich serwisach tego typu trzeba wykupić do niego dostęp - należy to zrobić będąc połączonym już z np. amerykańskim serwerem przez VPN. 

Po połączeniu się z amerykańskim serwerem należy wylogować się ze wszystkich kont takich jak Google czy Apple i stworzyć zupełnie nowego użytkownika znajdującego się w USA. Uwaga - podczas rejestracji musimy podać swój kod pocztowy i numer telefonu zapisany w formacie zgodnym ze standardami w USA.

Następnie wyszukujemy w sklepie z aplikacjami dedykowanymi dla naszego systemu operacyjnego aplikację Disney+. Po zakończeniu procesu instalacji tworzymy nowe konto ( możemy do tego wykorzystać utworzony przed momentem adres e-mail). Jako sposobu platności nie możemy jednak wskazać polskiej karty ani polskiego konta (również PayPal) - z terytorium Polski należy zapłacić kodem podarunkowym, który kupimy do Google Play Gift Card lub App Store Gift Card (w zależności od używanego sklepu). Takie karty dostępne są np. w Amazonie, a kartę należy kupić na własny adres mailowy. Uwaga! Bardzo ważne jest, by za tę kartę zapłacić w dolarach amerykańskich.

Masz już konto na Netflixie? Nie potrzebujesz nowego, by korzystać z zagranicznych baz. Wystarczy połączyć się z serwerem z wybranego kraju przez VPN i zalogować się do aplikacji czy przez stronę internetową Netflix. Jeżeli komputer nadal 'próbuje' zalogować Cię na polski serwis wystarczy wyczyścić pliki cookies - i już! Od teraz oglądasz produkcje Netflixa dostępne w innym kraju dopóki nie zmienisz serwera lub nie wyłączysz VPN-a. Wtedy ponownie możesz zalogować się do polskiej wersji serwisu.

 

Disney+ - co oglądać w Polsce?

The Mandalorian

The Mandalorian to serial, który od 2019 roku robi furorę na całym świecie. Produkcja osadzona w uniwersum Star Wars dostępna jest w amerykańskiej wersji serwisu Disney+.

WandaVision 

Serial WandaVision to hit ostatnich tygodni. Jego fabuła skupia się na dwóch postaciach z Uniwersum Marvela - Wandzie Maximoff oraz The Vision – produkcja WandaVision dostępna jest również w amerykańskiej wersji serwisu Diesney+.

Scrubs (Hoży Doktorzy)

Kultowy serial o lekarzach ze szpitala pw. Świętego Serca był kręcony w latach 2001 – 2013 i pokochały go miliony widzów na całym świecie. Perypetie J.D. i jego przyjaciół obejrzycie m.in. w amerykańskiej i szwedzkiej bibliotece serwisu.

Ugly Betty (Brzydula Betty)

Amerykańska wersja Brzyduli Betty stała się wielkim hitem. Serial kręcony był w latach 2006-2010 i obejrzycie go za pośrednictwem amerykańskiego i europejskiego Disney+.

 

Netflix – produkcje niedostępne w Polsce

Friends (Przyjaciele)

Kultową historię grupy przyjaciół z Nowego Jorku zna chyba każdy. Jeżeli jesteście fanami serialu Przyjaciele to wszystkie 10 sezonów obejrzycie za pośrednictwem zagranicznej biblioteki Netflixa (są dostępne m.in. w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii).

Twin Peaks (Miasteczko Twin Peaks)

Serial Twin Peaks podbił serca widzów w roku 1990. Genialna produkcja Davida Lyncha opowiadająca o śledztwie w sprawie zabójstwa Laury Palmer dostępna jest dla widzów amerykańskiego Netflixa.

Hannibal

Serial o Hannibalu Lecterze z wybitną rolą Madsa Mikkelsena to obowiązkowa pozycja na zimowe wieczory dla wszystkich fanów kryminalnych zagadek. Hannibal dostępny jest na amerykańskim, kanadyjskim i australijskim Netflixie.

Gossip Girl (Plotkara)

Cześć Upper East Side, czy są tu fani peryperii bogatych nastolatków z Nowego Jorku? Jeżeli kilka lat temu z zapartym tchem śledziliście losy Blair Waldorf czy Chucka Bassa to warto sobie odświeżyć tę pozycję, którą można obejrzeć na m.in. włoskim i francuskim Netflixie. 

 

To co, który serial obejrzycie najpierw :-)? 

 

Wypróbuj SurfShark VPN już teraz z atrakcyjną zniżką i oglądaj filmy i seriale z zagranicznych bibliotek ⬇️


 

 

 

materiał sponsorowany

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.