News

Królowa Elżbieta miała słabość do tego Polaka. Kim jest Tomasz Schafernaker?

Królowa Elżbieta miała słabość do tego Polaka. Kim jest Tomasz Schafernaker?

fot. Wikimedia Commons/Joel Rouse/ Ministry of Defence | fot. youtube.com/BBC News

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Najdłużej panująca monarchini pod koniec życia borykała się z wieloma trudnościami związanymi z podeszłym wiekiem – nawet stanie i chodzenie stanowiło dla niej ogromny wysiłek. Pewnych drobnych przyjemności i przyzwyczajeń jednak nie odpuściła – na przykład oglądania Tomasza Schafernakera.

Kto przybył na pogrzeb królowej Elżbiety? Jest też reprezentacja Polski >>

Tomasz Schafernaker – „sympatia” królowej Elżbiety II

Tomasz Schafernaker jest Polakiem, który pracuje jako prezenter pogody w telewizji BBC. Jak poinformował dziennikarz portalu Daily Mail, królowa Elżbieta II miała wręcz nieoczekiwanie zakochać się w prezenterze. Portal napisał, powołując się na źródło bliskie królowej:

To było trochę zadurzenie; zawsze chciała oglądać prognozy, kiedy był na antenie. Była rozbawiona, słysząc jak odczytywano jego imię, ale uwielbiała też go oglądać.

Królowa nie była jedyną osobą, która pałała sympatią do Tomasza Schafernakera – w 2017 roku został on wybrany ulubionym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii. 

Pogrzeb królowej Elżbiety II – harmonogram. Tak będzie wyglądała uroczystość >>

Tomasz Schafernaker – kim jest?

Tomasz Schafernaker pochodzi z Gdańska, gdzie się urodził i wychował. By kontynuować edukację, wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie studiował meteorologię na Uniwersytecie Reading. W 2000 roku został najmłodszym prezenterem pogody w stacji BBC, z którą jest związany od tego czasu (z przerwą w latach 2004-2006). W latach 2004-2005 wrócił do nauki w Met Office w Exter. Przez pewien czas pracował także w ITV oraz Londyńskim Centrum Pogody. 

Tomasz Schafernaker jest także bardzo popularny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie obserwuje 46,9 tysięcy użytkowników. 

Tomasz Schafernaker zajmuje się również sztuką – jego obrazy można kupić w cenie 400-3 tysiące funtów brytyjskich.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.